Військові артбригади розповіли студентам-педагогам про життя на передовій

Автор:     Опубліковано: 14 Лютого 2017 о 18:52    324 переглядів

Документальний фільм про життя військовослужбовців, показові виступи рукопашного бою та самозахисту, виставка картин, які були на передовій та розповіді з перших уст про службу в АТО. Це та чимало іншого демонстрували військовослужбовці місцевої артилерійської бригади студентам педуніверситету.

ВАЛЕНТИН КОЗЛОВЕЦЬ т.в.о. командира 44 окремої артбригади

«Ми хочемо показати як ми живемо, що ми виконуємо, які заходи, як в нас підготовлені військовослужбовці, також ми готові відповісти на всі запитання, які будуть в аудиторії. Також основна ідея цього заходу – це популяризація військової служби в ЗСУ, бо на сьогоднішній день дуже гостро питання стоїть до укомплектування військових частин підготовленими кадрами. Підготовленими і найбільш, мабуть, прогресивними, адже молодь у нас до таких прошарків належить».

На цей військово-патріотичний захід прийшли чимало студентів- старшокурсників, серед них і вже офіцер-графолог, двадцятип’ятирічний Дмитро Штокалюк. Хлопець закінчив військову кафедру в економічному університеті та продовжив навчання в педагогічному – обравши фах психолога.

ДМИТРО ШТОКАЛЮК, студент ТНПУ ім. Володимира Гнатюка

«Я поступив на військову кафедру по одній причині, здобути офіцерське звання і відповідно, в разі, якщо прийде повістка, щоб йти служити в Збройні сили і відповідно в званні молодшого лейтенанта і захищати Україну. Територію України  треба захищати, як історик, моя перша вища освіта історична, можу сказати таке, що Україна весь час піддавалась нападам ззовні, відповідно її треба захищати, відповідно якщо прийде повістка – служити і все».

Також хлопець додає, на даний захід прийшов, аби зі закріпити свої навики з рукопашного бою та безпосередньо поспілкуватися з учасниками АТО.

Окрім демонстрації буднів військовослужбовців, студентам також показали й іншу сторону їхнього життя – мистецьку. Молодь мала можливість переглянути виставку картин, до створення якої долучився найстарший військовослужбовець Тернопільської артбригади Микола Мамчур, який до того ж є володарем чорного поясу по карате.  Нещодавно ці картині привезли зі Сходу. Їх бачили на передовій, а також у  населених пунктах Щастя, Попасна, Святове, Кремінна.

МИКОЛА МАМЧУР, військовослужбовець, художник

«Там люди, які вже більше двох з половиною років знаходяться під постійними обстрілами, для них це було величезне свято і щастя, вони нічого не бачили і ця виставка для них була великою радістю і ми хотіли показати тут, студентам, що така маленька виставка, незначна, може комусь принести дуже багато  радості».

Зазначимо, військово-патріотичний захід  «Єднання заради перемоги»  у Тернопільському педуніверситеті провели вперше.

залишіть коментар