Відлига не відлякує тернопільських рибалок від улюбленої справи

Автор:     Опубліковано: 24 Лютого 2017 о 19:00    427 переглядів

Останній зимовий місяць вже на фінішній прямій і за кілька днів ми зустрічатимемо весну. Температурні показники піднімаються вище нуля, як наслідок – відлига. Тому, ходіння по водоймах, вкритих кригою, стає небезпечним.

МАР’ЯНА ФЕНИК, кореспондент ІНТБ:

«Кілька десятків любителів зимової риболовлі вже від ранку сидять на Тернопільському ставі. Яких правил безпеки поводження на кризі вони дотримуються – йдемо запитаємо».

п. АНАТОЛІЙ, мешканець м. Дубно:

«Дбаємо? Ну, щоб не вскочити. Це особливо, як тільки починається зимова рибалка – тонкий лід, в пробоїни можна вступити. І під весну вже, коли розтає лід. Також бувають пробоїни, такі місця, що не видно. Ну, в основному тоді ходиш перевіряєш. Зараз ми з буром. А тоді то вже йде перед собою перевіряєш місця».

Серед іншого, чоловік застерігає – не зловживати алкоголем. Він, наприклад, зігрівається гарячим чаєм. Окрім заходів безпеки, любитель порибалити, показує нам і сьогоднішній улов. Втім зазначає, минулої неділі клювало краще.

п. АНАТОЛІЙ, мешканець м. Дубно:

 «На двох зловили 3,600. Вдвох з зятем. – А давно захоплюєтеся зимовою риболовлею? – Ну давно, десь років вже напевно з шість».

Чоловік переконує, для нього це заняття відпочинок і дає можливість розслабитися. Зимою до того ж цікавіше, а тому риболовлі може присвятити весь день. Йдемо далі. Тернополянин Андрій, також надає перевагу зимовій риболовлі. Розповідає, це хобі ще зі шкільних років. Пригадує, батько бамбуковими вудочками вчив його рибалити. Тому тепер, про це він знає чимало. Хоч каже, до аса ще далеко. Основне, пояснює, дбати про безпеку і тепло вдягатися.

п. АНДРІЙ, тернополянин:

«Я поєдную відпочинок і рибалку. Тому що посидіти тут дві години і надихатися цим повітрям. Ви в місті цього не матимете. Ні в парку, воно вам того не дасть. Тут дві години такого свіжого повітря, ви потім йдете, ви енергію маєте цілий день. Такий бадьорий. Головне, щоб вітер не продував, раз. Ну, там теплий светр, сорочка. Штани в мене ватовані, а це зверху брезентові, що їх вітер не продуває. Ну беруть валянки. Я беру такі з  підошвою. Я пінопласт маю. Зараз тепло, то вже не ставлю під ноги».

У цій справі не важливо яка дата у календарі, основне – що показує стовпчик термометра.

п. АНДРІЙ, тернополянин:

«Зараз пішла відлига, в принципі, то вона би мала знов почати ходити, бо тиск впав, от. Якщо тиск високий, трошки погано реагує. Товщина льоду? Ну, буром свердлю, бачите.  Досить безпечно. Ну знати, дивитися, де так заводів нема, промочених. Приблизно протоптані доріжки, там лід міцний».

Рибак переконує, завжди треба ходити там, де протоптано. І якщо ви думаєте, що місце, де багато снігу безпечне – ви помиляєтесь. Розповідає, сам колись мав таку необережність ступити на заметену снігом кригу.

 п. АНДРІЙ, тернополянин:

«Під берегом недалеко. Але я тільки зразу, як ступав, там було промито і снігом заметено, не було видно. Але я тільки однією ногою. Ну там і мілко, до речі. То так, по коліно і я вискочив зразу ж. В мене є шнурок, до речі, такий грубий, довгий, капроновий у рюкзаку. Міцний такий. Я його завжди з собою ношу».

Рятувальники закликають тернополян, задля безпеки, бути обачними і не виходити на водойми вкриті кригою. Адже, через потепління лід тоншає та втрачає міцність.

СЕРГІЙ ДАНІЛІН, начальник відділу агітаційно-пропагандистської роботи ЦЗД УДСНСУ в області:

«У випадку, якщо ви все ж таки провалилися, то необхідно у першу чергу, це зосередитися і не панікувати. Намагайтесь якомога ефективніше використовувати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу. Вибравшись на лід, перекотіться і відкотіться в той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду перевірена. Безумовно дотримання правил безпечної поведінки є неодмінною запорукою збереження вашого життя».

залишіть коментар