Внутрішньо переміщені особи можуть отримати безоплатну правову допомогу

Автор:     Опубліковано: 6 Лютого 2017 о 19:00    397 переглядів

Безоплатну вторинну правову допомогу держава надає у кримінальних провадженнях, а також – у цивільних і адміністративних справах. Цьогоріч тих,  хто може скористатися таким правом, побільшало.

ІРИНА ХОНДОГІЙ, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області:

«Дуже невелике коло осіб мало право на таку допомогу як малозабезпечені, оскільки поріг – в минулому році це було 1200 гривень для осіб непрацездатних, і 1600 – для працездатних осіб, при чому, бралось до уваги сукупний дохід всієї сім’ї».  

Зі слів Ірини Хондогій, інша проблема полягала у тому, що особи, які виїхали з окупованих територій, претендувати на безоплатну правову допомогу могли лише в окремих випадках.

ІРИНА ХОНДОГІЙ, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області:

«Ми їм могли надати таку допомогу лише якщо вони підпадали під категорію малозабезпечених, або у випадку, коли наші адвокати працювали pro bono, тобто, безоплатно. І третя дуже вразлива категорія – це учасники АТО. Оскільки, відповідно до Закону «Про безоплатну правову допомогу» вони підлягали категорії осіб, які мають статус відповідно до Закону «Про статус ветеранів війни і гарантії їх соціального захисту». І ми таку допомогу їм надавали лише в соціальних питаннях. Якщо малозабезпечені мали право на всі види послуг, то ці особи – лише соціальний захист». 

З початку цього року, розповідає Ірина Хондогій, були внесені зміни як  у Закон «Про безоплатну правову допомогу», так і в низку інших. А відтак внутрішньо переміщені особи отримали право на адвокатську допомогу з усіх питань. Те ж саме стосується і учасників АТО. Змінились також вимоги до поняття «малозабезпеченості». Тепер, аби людина змогла отримати безкоштовно допомогу юриста, її дохід не має перевищувати розмір двох прожиткових мінімумів.

ІРИНА ХОНДОГІЙ, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області:

«Якщо простіше, по грошах, то це буде так: особи, які непрацездатні, їх середній дохід повинен бути не більший 2494 гривні на місяць. А для працездатних – це 3200. Все ж таки, в два рази різниця. І набагато більше осіб тепер мають таке право».

Зі слів Ірини Хондогій, за січень за правовою допомогою звернулися близько півтори тисячі осіб. Минулоріч ця цифра була вдвічі меншою. До слова, бюро правової допомоги діють у кожному районному центрі нашої області.

 

залишіть коментар