У Тернополі презентували проект ліберального Податкового кодексу. В «Асоціації платників податків України» розповідають: розпочали цей рух у листопаді 2016-го, коли представили його на бізнес-форумі у Києві. Тепер презентують і в інших містах України.
ГРІГОЛ КАТАМАДЗЕ, президент ВГО «Асоціація платників податків України»:
«Ми зустрічаємося з бізнесом, і кожна зустріч дуже важлива, тому що ми отримуємо пропозиції від бізнесу в різних областях, і це – бізнес абсолютно диверсифікований. Це представники і малого, і середнього бізнесу, і великого бізнесу. І на сьогоднішній день те, що ми сьогодні будемо презентувати тут, в Тернополі, – цей проект уже відрізняється від того, який ми презентували півроку тому».
Податкова система в Україні, стверджує Грігол Катамадзе, не відповідає вимогам сьогодення, а тому потребує змін. Наголошують в Асоціації і на тому, що ліберальний кодекс важливо прийняти принаймні за півроку до нового фіскального року, аби доти як громадяни, так і бізнес встигли підготуватися до роботи за новими правилами. Щодо самого проекту, то серед пропозицій – залишити з 13 наразі існуючих податків 9: 5 загальнодержавних та 4 місцеві. Пропонують автори і новий підхід до оподаткування мікро-, малого і середнього бізнесу.
ГРІГОЛ КАТАМАДЗЕ, президент ВГО «Асоціація платників податків України»:
«Ми пропонуємо об’єднати два податки в один. Це – податок на доходи фізичних осіб і єдиний соціальний внесок, в один, і встановити з 1 січня, разом з тим, коли ввійде в дію ліберальний Податковий кодекс, встановити на рівні 32% з поетапним скороченням до 2020 року до 20%».
Також серед пропозицій – разом із вступом в дію ліберального Податкового кодексу оголосити нульове декларування.
ГРІГОЛ КАТАМАДЗЕ, президент ВГО «Асоціація платників податків України»:
«Що означає, що кожен громадянин України задекларує все те, що у нього є, і до нього не буде ніяких запитань з боку держави. Держава визнає все, що людина задекларує як зароблене законно, і це зробити протягом півроку з 1 січня 2018 року. Це буде добровільне декларування, і людина не буде сплачувати податок на те, що він задекларував».
Перед візитом у Тернопіль проект презентували у десяти областях України.
СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:
«Сьогодні в кожній нормальній країн світу дрібний і середній бізнес займає орієнтовно до 70% доходів держави. І ми би хотіли, щоб таке саме було в нашій державі. Такі кроки намагаємося робити і в місті, зокрема, я хочу нагадати про те, що міською радою прийнято диференційовані ставки місцевих податків, ми не приймали жодної максимальної ставки. Приймали такі ставки, які одночасно дають можливість і наповнити бюджет, і не є надто обтяжливими. Я сподіваюся, що сьогоднішні обговорення будуть позитивним, таким реальним кроком перед прийняттям наступного кодексу, який зніме ті питання, які сьогодні неврегульовані».
СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:
«Ліберальне оподаткування може стосуватися тільки того бізнесу, котрий порядно працює, котрий створює робочі місця і платить податки. Одночасно, я стою і буду стояти на питаннях жорсткої відповідальності того, хто буде уникати оподаткування, мінімізації доходів з тим, що це є речі неприпустимі для нашої області. Одночасно хочу зазначити, що Тернопільська область сьогодні займає 4 місце по створенню нових підприємств в Україні».
Кожна зустріч в тому чи іншому регіоні дає можливість вносити у проект кодексу певні зміни, запевняють в «Асоціації платників податків України». Там сподіваються, що з українським бізнесом його остаточно узгодять вже до середини квітня, після чого передадуть законодавчій і виконавчій владі.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.