24 березня – світ відзначатиме День боротьби з туберкульозом

Автор:     Опубліковано: 23 Березня 2017 о 19:06    710 переглядів

Ми звикли, що туберкульоз – це хвороба людей, які ведуть неправильний спосіб життя. Однак сьогодні, кажуть фахівці, це твердження вже не зовсім відповідає дійсності. Від цієї недуги не захищений ніхто.

НАДІЯ ПЕЛЕХАТ, завідувач диспансерно-поліклінічного відділення обласного протитуберкульозного диспансеру

«Ми почали виявляти частіше туберкульоз в такої категорії людей, яких раніше ми не обстежували. Наприклад, сорокарічні мужчини, які раніше були десь на заробітках, ще десь, то вони в нас випадали з-під обстеження. А тепер ті мужчини йдуть через військкомати і ми просто частіше стали їх виявляти. Звичайно були хлопці, які були атовцями і до нас попали вже з АТО. Звичайно вони там не в санаторних умовах перебувають. Там важко, там холодно, там сиро і ми мали хлопців, по-моєму чотирьох, яких ми пролікували в 2016 році в нас, на нашій базі, бо це були жителі нашої області».

За останні 5 років в нашій області захворюваність на туберкульоз мала тенденцію до зниження. Зараз Тернопільщина входить в число трьох областей України – де найнижчий показник захворюваності. Однак  у 2016-му медики відзначили ріст недуги на більш ніж 16 з половиною відсотків.

ТЕТЯНА РОМАНІВ, заступник головного лікаря з лікувальної роботи обласного протитуберкульозного диспансеру

«Ріст захворюваності на туберкульоз відмітився в 11 районах нашої області і зокрема в місті Тернополі. Питома вага бацилярних форм туберкульозу за 2016 рік становить 58,9%. Тобто, якщо із виявлених 475 людей на вперше діагностований туберкульоз, із них мікобактерію туберкульозу в мокроті було виявлено у 248 хворих. А це відповідно  свідчить про пізнє та несвоєчасне виявлення таких хворих, які становлять небезпеку для оточуючих».

Також у 2016 році в області зареєстрували ріст випадків рецидиву туберкульозу. Продовжують реєструвати і хворих на  мультирезистентний туберкульоз.

ТЕТЯНА РОМАНІВ, заступник головного лікаря з лікувальної роботи обласного протитуберкульозного диспансеру

«Також турбує на сьогоднішній день реєстрація захворюваності – поєднання туберкульозу і ко-інфекції, це ВІЛ СНІД. Якщо брати в 2016 році, ми маємо приріст взятих на облік в 2,2 рази порівняно за 2015 рік. Станом на 1.01.2017 року зареєстровано 54 випадки на поєднану патологію ВІЛ СНІД і туберкульоз».

Нерідко на туберкульоз хворіють діти та підлітки. Як правило, зазначають медики, вони заражаються у дорослих, наприклад, якщо в сім’ї вже є хворий.

СВІТЛАНА МАДИЧ, обласний позаштатний фтизіо-педіатр

«У 2016 році в нас було вилікувано і проліковано троє дітей, захворівших на туберкульоз. Якщо порівняти з 2015 роком, то тоді було 7. І четверо підлітків, в 2015 році –  двоє. Захворюваність серед дитячого та підліткового населення склала 4,0% на сто тисяч населення відповідного віку. Якщо порівнювати з загальноукраїнським показником, то ця цифра стоновить 10,2% на сто тисяч, тобто ми бачимо, що в області захворюваність в 2,5 рази менша ніж в цілому по державі».

Максимально на стаціонарному лікуванні хворий може перебувати до півроку. Основне завдання медиків – це знебацилити пацієнта, аби він не ніс небезпеку для інших.

ВАДИМ РУДИК, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру

«Відповідно, після того, якщо ми добиваємося позитивного результату, в тому плані, що він буде знебацилиний, тоді ми такого пацієнта переводимо на амбулаторне лікування. І саме на амбулаторному лікуванню хворий повинен доліковуватися до повного виздоровлення. Відповідно, проводиться контроль, для того, щоб визначити чи пацієн повністю здоровий, чи нє. Ця система зараз признана у всьому світі, так само і Україна зараз стоїть на цьому шляху, щоб добиватися позитивних результатів».

Варто також зазначити, що туберкульоз буває різних форм і чим раніше його виявляють, тим краще він піддається лікуванню, кажуть фахівці. Часто люди звертаються за медичною допомогою з вкрай запущеною формою недуги, що може призвести і до летальних наслідків. Аби цього уникнути потрібно ретельно слідкувати за своїм здоров’ям. Своєчасно проходити флюорологічні обстеження, а дітям робити щеплення Манту. Не забувати і про зміцнення імунітету.

 

залишіть коментар