Близько півтисячі людей прийшли на екскурсію тернопільськими підземеллями

Автор:     Опубліковано: 22 Березня 2017 о 19:36    723 переглядів

Петицію із закликом «Провести дослідження тернопільських підземель та розробити відповідні туристичні маршрути» – минулоріч на сайті міської ради зареєстрував Андрій Кір. Звернення достроково набрало необхідну кількість голосів і хоч його відхилили, ідеєю у міській раді все ж зацікавилися. Далі, хлопець заручився підтримкою однодумців. Вони створили громадську організацію і почали діяти.

АНДРІЙ КІР, голова ГО «City Project»:

«Відкрито підземелля Тернопільського Старого Замку для відвідувачів. Зібрано нами великий масив інформації, багато чого перевірено. Всі наявні ділянки ходів, які відкриті – нами обстежені. Крім того, було проведено георадарне дослідження. Підтвердили теорію про існування підземних ходів в центральній частині міста біля Катедри, біля прокуратури, біля медичного університету, на площі Старий ринок і біля Замку».

Щоб звернути увагу і зацікавити тернополян цією темою організували міні-екскурсію підземеллями Тернопільського Старого Замку. Вже під час заходу, побачивши кількість людей, ініціатори зізнаються, не очікували такого ажіотажу.

ТАРАС КОВАЛЬЧУК, директор Тернопільського туристично-інформаційного центру:

«Ми даний захід організували для того, щоб прозвітувати нашу роботу в напрямку підземель і показати тернополянам, що ми вже знайшли і які наші плани на майбутнє. Також попросити їх про допомогу в різноманітних акціях. Оскільки, буде насправді потрібна допомога самих містян в самих підземеллях, по роботі з ними та по їх дослідженню. На сайті зареєструвалось більше 300 людей, оціночно мною зараз на око, також більше 300 людей і прийшло на наш захід».

АНДРІЙ КІР, голова ГО «City Project»:

«Міні-екскурсія, яка напевно що, можна подавати заявку на найбільшу, наймасовішу міні-екскурсію в Україні чи, хоча б, у Тернополі».

Якщо у цифрах, то заявку на участь в екскурсії подали 317 осіб, а прийшли побачити тернопільські підземелля Старого Замку близько півтисячі.

СТЕПАН, тернополянин:

«Цікаво, тому що історія міста, якої ми ще не бачили. Знаємо багато, бо допомагаємо хлопцям, були на місці, бачили це все. Думаю, що ще багато всього цікавого є захованого в підземеллях Тернополя».

ЛЮДМИЛА, тернополянка:

«Так, спеціально прийшли. Дізналися в Інтернеті. Я корінна тернополянка і мені цікаво дізнатися якісь цікавинки про наше місто. – Про підземелля ви знаєте мало? – Мало. Хотілось би побачити їх. – Ви прийшли на екскурсію не сама. – Так. Також тернополянка маленька. – Як звати? – Вікторія. – Я бачила, як досліджували підземелля цим геолокатором. І мені стало цікаво побачити в живу те, що можливо, що доступно для людей».

Екскурсію центром міста: від Архикатедрального собору до Старого Замку та його підземеллями, провели у цікавому форматі. Історію розповідав сам Ян Тарновського.

 АНДРІЙ, тернополянин:

«Досить цікаво почути якусь історію. Ну, вірніше, побачити ту історію, яку давно чув. Про підземелля, про те, що там під час війни перебували люди, так само, як і німці, яких там пізніше випалювали, в їхньому підземельному госпіталі. Ну, і побачити на свої очі то, про що розказували, про те, що писали, про те, що до цього дня ще досі не донесли візуально до людей».

Така зацікавленість підземеллями збоку тернополян, лише додаткова мотивація для подальшої роботи, зазначає Андрій Кір.

АНДРІЙ КІР, голова ГО «City Project»:

«Наступним етапом, спільно з міською радою узгоджуємо юридичні питання по підземній катакомбній церкві в прокуратурі. І цієї весни будемо проводити ґрунтовне георадарне дослідження всієї центральної частини міста. І почнемо розкопки на Майдані Волі. Це буде здійснено силами міста, силами громадських організацій, активістів, також будуть залучатися грантові кошти».

 

залишіть коментар