Депутати обласної ради підтримують заборону будівництва ГЕС на Дністрі

Автор:     Опубліковано: 3 Березня 2017 о 20:11    811 переглядів

Перед тим, як перейти до розгляду проектів у порядку денному, депутати обласної ради підтримали пропозицію про те, щоб спочатку розглянути ті питання, які безпосередньо стосуються громадськості. Зокрема,  одним із таких стало питання кар’єру в селі Новосілка.

АНДРІЙ ХРУЩ, староста с. Новосілка:

«Кар’єр попередній рік домовився з людьми, які проживають безпосередньо біля тієї ділянки дороги – виплачувати кошти, ну, компенсація за те, щоби вони туди проїжджали. Зараз виникла така ситуація, що люди,ну, таких 3 табори є: табір тих людей, які проживають біля цієї ділянки дороги, табір людей тих, що проживають в селі і вони не мають нічого з кар’єру і табір людей тих, які працюють в цьому кар’єрі. І виникла така ситуація – тобто, кар’єр готовий йти на співпрацю, але за умови,що будуть проїжджати безпосередньою ділянкою дороги. Люди звернулися про встановлення знаків дозволеної тонажності автомобілів, що будуть проїжджати безпосередньо по цій ділянці дороги, де мешкають люди».

Депутати вирішили, що в село поїде відповідна комісія і надасть свої висновки щодо цього питання. Перейшовши до, вже тривалий час актуальної теми ГЕС на Дністрі, надали слово і активістам, які всі, як один, вкотре виступили проти будівництва каскаду ГЕС.

ОЛЕСЯ КОЗАК, (с. Горошова):

«Маючи таку перлину західної України – Дністер, і якщо ми її дамо знищити, то гріш нам ціна».

Одностайними були і всі фракції – також проти цього будівництва. Тому проголосували за звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабміну щодо його заборони. Степан Барна  запевнив, що без погодження із людьми ніхто нічого не робитиме.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Значить, коли ми говоримо про позицію, я сьогодні тут, як і голова адміністрації, і як житель цієї області. Моя позиція була озвучена давно. І вона озвучена була ще в лютому місяці для спекулянтів. Що ніхто кроку в цій області без погодження або всупереч людям не зробить. Бо в Києві комфортно сидіти, а я голова адміністрації в Тернополі і кожен день спілкуюсь з людьми».

Проголосували також за проект 507-й про заяву Тернопільської облради до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, голів депутатських фракцій і груп у Верховній Раді щодо суспільно-політичної ситуації в Україні.

ОЛЕГ СИРОТЮК, депутат Тернопільської обласної ради:

«Тому Тернопільська обласна рада повинна реагувати ти. Якщо ми не будем реагувати на такі події, то буде реагувати суспільство і це буде призводити до радикалізації і до виходу людей на вулиці, де вони будуть доводити свою позицію. Тому ми, як депутати Тернопільської обласної ради, однозначно маєм бути разом з своїм народом. Тому фракція «ВО Свобода» буде підтримувати той проект рішення, який зараз пропонується».

Чимало обговорень викликали і пропозиції щодо дочасних виборів, у зв’язку із тим, що багато хто незадоволений загальною ситуацією в країні.

ЛАРИСА РИМАР, депутат Тернопільської обласної ради:

«Ми просимо Президента забезпечити проведення дочасних виборів Верховної Ради. Ми підтримуєм ідею проведення дочасних виборів, але на яких умовах. Ми розуміємо, що в цих умовах, в межах цього Закону про вибори депутатів Верховної Ради, ми можемо вийти на той самий результат – поміняти шило на мило. Ми просимо, рекомендуємо Гаранту Конституції ініціювати, як суб’єкту подання законодавчої ініціативи – внесення змін  до Закону про вибори народних депутатів».

БОГДАН ЯЦИКОВСЬКИЙ, депутат Тернопільської обласної ради:

«Ще одні вибори – ми не переживемо. Сьогодні є народно обраний Президент, є парламент. Так, в мене теж є багато, і в нас є багато претензій до якості депутатського складу, тому що депутати працюють не так, як би хотілося. Але ми сьогодні маємо працювати навколо тих ідей, які є. Ми сьогодні не можемо допустити виборів ні в Верховну Раду, ні Президента. Буде час – є для того вибори. Не справились ті чи інші фігури, ми прийшли, люди прийшли і проголосували. І все».

СТЕПАН БАРНА,  голова Тернопільської ОДА:

«Хочем перевибори? Так робим перевибори по всіх. Повне перезавантаження – в селах, в громадах, в Верховну Раду, всіх переобираєм  і спокій! Може, тоді щось зміниться. Значить, головне сьогодні, колеги, це взяти на себе сміливість і відповідальність за долю країни. Бо цей популізм промосковський – давайте поміняєм головнокомандувача – я це десь чую на російських каналах».

Окрему увагу приділили і питанням, які стосуються окупованих територій. Депутати від БПП наголосили на тому, що все має бути у правовому полі та згідно з українським законодавством. Та запропонували прийняти звернення до керівництва країни щодо об’єднання українського суспільства у протидії російській агресії.

ЛЮБОМИР БІЛИК, фракція «БПП «Солідарність»:

«Ми не маємо морального права сьогодні людей, які живуть за територією, яка сьогодні контролюється Україною, залишити їх сам на сам. Ми не можемо цього зробити. І тому ми, депутати, обласної ради, підготували свій текст звернення, де ми закликаємо вирішувати все в правовому полі, з метою, все-таки, дати можливість діяти сьогодні і урядовцям,і народним депутатам, і, зрештою, людям в правовому полі».

Чи не найбільше обговорень викликав проект №502 «Про Звернення депутатів облради до Голови Верховної Ради, Президента, Прем’єра та Кабінету Міністрів про підтримку блокади торгівлі з окупантами-терористами та Російською Федерацією – країною-агресором, невідкладне прийняття Закону України «Про тимчасову окуповану територію України» та інших  законопроектів, направлених на захист українських національних інтересів в умовах російсько-української війни». Незважаючи на те, що це питання мали намір розглянути після перерви, а перед нею ще поступило і повідомлення про замінування на території облради, за проект 502 таки проголосували.

 «За – 33. Рішення прийнято».

Після перерви проголосували і за проект про звернення щодо недопущення ввезення в межі Тернопільської області сміття зі Львова.

залишіть коментар