Депутати Тернопільщини вимагають відставки міністра внутрішніх справ

Автор:     Опубліковано: 14 Березня 2017 о 19:20    638 переглядів

14-го березня в сесійній залі Тернопільської обласної ради депутати зібрались аби обговорити лише одне питання. Причиною позачергової сесії став силовий розгін учасників редуту на Донеччині.

ЮРІЙ ДЗЮБАН, депутат Тернопільської обласної ради, «Радикальна партія Олега Ляшка»:

«Застосування сили з боку правоохоронних органів в таких умовах є неприпустимим. Цей крок вже спровокував черговий виток соціальної напруги в країні, що ми маєм і тут, на теренах Тернопільщини. В умовах війни з російським агресором такі дії є неприпустимими. Усі затримані активісти мають бути негайно звільнені».

Представники від кожної фракції мали можливість висловити свою позицію щодо оцінки дій центральної влади. І всі, як один, заявляли – застосування сили засуджують.

ЛЮБОМИР БІЛИК, депутат Тернопільської обласної ради, «БПП «Солідарність»:

«Ми вимагаємо Верховну Раду негайно ухвалити Закон Про тимчасово окуповану територію нашої держави. Стосовно переслідування учасників – неприпустимо, неправильно. Бити – неправильно. Говорити – так, пояснити – так, щоб почув – так. Но не бити».

Депутати області вимагають від центральної влади створити тимчасову комісію, яка б зайнялась розслідуванням цієї ситуації та притягненням винних до відповідальності. Також мова йде про відставку міністра внутрішніх справ та заступника начальника Нацполіції. Вимагають і закрити кримінальні справи проти учасників блокади торгівлі з окупованими територіями Донбасу та націоналізувати підприємства осіб, причетних до фінансування терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР». До речі, на попередній сесії обласної ради депутати вже підписали звернення до Президента, Кабміну, Верховної Ради з проханням про ряд кроків у підтримку блокади.

ОЛЕГ СИРОТЮК, депутат Тернопільської обласної ради, ВО «Свобода»:

«Не пройшло і 2-х тижнів, як у відповідь на наше звернення, влада з сьогоднішнього дня офіційно запустила новий порядок переміщення вантажів на окуповані території і з окупованих територій. І зараз відбувається те саме, що відбувалося 3 роки тому – центральна влада абсолютно не хоче чути що говорить на місцях простий народ».

Висловитись мали можливість також і громадські активісти, і волонтери, і добровольці. Їхні позиції також єдині. Вони всі підтримують блокаду та вимагають відповідної реакції центральної влади.

ВАСИЛЬ КОНЬКО, координатор ГО «Схід та Захід єдині»:

«Ті хлопці, котрі в 14-му році захищали ваші домівки, мою домівку, моїх дітей. І зараз що вони отримали? Кийками по голові? За що? За то, що вони боронять українську землю? І що виходить? Що хлопці воюють на 2 фронти: 1 – попереду, 2 – ззаду».

Після обговорень депутати таки проголосували. Всі 47 присутніх народних обранців області натиснули кнопку «За».

 

залишіть коментар