Карантин, у зв’язку із африканською чумою свиней на Збаражчині, зняли

Автор:     Опубліковано: 16 Березня 2017 о 19:20    729 переглядів

Представники департаменту агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації провели спільне засідання із представниками об’єднання сільськогосподарських підприємств області та спеціалістами в галузі сільського господарства.

ВІТАЛІЙ ЛУЙ, директор департаменту агропромислового розвитку ТОДА:

«На сьогоднішній нараді ми обговорюємо питання ключове для нас – це молочне скотарство.  Це питання відтворення, годівля, боротьба з маститами. Ми запросили фахівців загальноукраїнського значення, які чітко розуміються в цьому. Ми запросили всіх керівників і зоотехніків господарств в Тернопільській області для того, щоби передати цей найкращий досвід, який ми маємо зараз в Україні».

Крім того обговорили питання карантинних заходів області. Нагадаємо, в Збаразькому районі, із 19-го січня тривав карантин у зв’язку із африканською чумою свиней. А пташиний грип виявили в лебедів у Борщівському районі.

ВОЛОДИМИР БОГОНІС, заст. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області:

«По африканській чумі свиней зараження пройшло тільки в джерелі інфекції. Там було 9 тварин загинуло, і 3 тварини ми умертвили. Спалили. І вилучення пройшло – 9 свиней в ближчих дворах також умертвили і спалили. По Збаражі карантин знято вже понеділком. Проводиться ще нагляд, карантинні обмеження».

Володимир Богоніс розповідає, моніторили ситуацію щоденно та робили перепис поголів’я свиней.

ВОЛОДИМИР БОГОНІС, заст. начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області:

«По грипу птиці – ледебі відлетіли також з Борщівського району, з річки Дністер, ми відібрали проби птиці сільської. Зараз вони погашені, змиви в Києві на дослідженні, кров в нас в лабораторії на дослідженні. Буде результат дослідження – будем знімати карантинні обмеження з грипу птиці».

В обласному управлінні Держпродспоживслужби сподіваються, що знімуть такі обмеження вже наступного тижня.

залишіть коментар