Кореспонденти ІНТБ побачили умови, в яких лікують тернопільських дітей

Автор:     Опубліковано: 21 Березня 2017 о 19:30    328 переглядів

Днями в одній із соцмереж тернополянка поскаржилася на умови перебування в Тернопільській міській дитячій комунальній лікарні. У відповідь на сайті міської ради опублікували повідомлення про те, що  такі умови виникли у зв’язку із капітальним ремонтом одного з відділень.

АНДРІЙ АРТИМОВИЧ, головний лікар Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні:

«Хочу вам сказати, що на сьогодні іде ремонт не тільки ремонт одного відділення, а триває ремонт поточний і капітальний багатьох відділень і поліклінік одночасно цього закладу. На жаль, маємо таку ситуацію, що наприклад, ремонт того відділення, зокрема, діагностично-інфекційне, яке є тут у нас на Клінічній, 1а, востаннє проводився капітальний ремонт 28 років назад».

ЯРОСЛАВ ДОВГАНИК, зав. інфекційно-діагностичного відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні:

«Коли приходять з інших, пацієнти, які побували в інших лікарнях переважно це лікарні, де лікуються дорослі, то вони дивуються, неприємно здивовані нашою обстановкою, яка раніше була в нашому відділенні. Тому що в нас стіни обдерті, підлога – це був паркет, який не підлягає вже ні ремонту, неможливо було мити таку підлогу, тому що вона завжди псувалася, дуже неприглядно виглядало наше відділення до цих пір».

У зв’язку із капітальним ремонтом інфекційно-діагностичного відділення, його працівників із пацієнтами перевели в педіатричне відділення №2.

АНДРІЙ АРТИМОВИЧ, головний лікар Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні:

«На сьогодні, звичайно, що ремонти супроводжуються тим, що приміщення треба вивільняти. Це зрозуміло всім. Тоді воно проходить і ремонт якісно, і дотримуються правил санітарно-епідеміологічної безпеки в відділенні і в лікарні. Звичайно, що при тому, коли ми пробуєм змінювати дислокацію відділень можуть виникати деякі труднощі, але, наголошую, не створено жодних умов, які би несли небезпеку для пацієнтів».

ЯРОСЛАВ ДОВГАНИК, зав. інфекційно-діагностичного відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні:

«Там умови нам створили, наскільки могли і все-одно вони, на мою думку, трохи гірші, ніж були в тому невідремонтованому нашому відділенні, тому що в нас було багато ізоляторів, були більше ліжечок маленьких для дітей. Але ми мусимо потерпіти, переконуємо батьків, родичів наших малих пацієнтів, що треба терпіти і такі умови, в які вони попали, тому що ремонт потрібно зробити».

А це – педіатричне відділення №3. Стіни, на яких облазить фарба, облущена стеля, десь відсутні плафони. Вікна в деяких палатах також залишають бажати кращого. Подекуди на стінах відсутня плитка. Дитячі речі дивляться тут особливо контрастно. Відділення розраховане на 30 маленьких пацієнтів, проте зараз у ньому перебуває 51 дитина, оскільки, у зв’язку із ремонтом, 2 відділення довелось об’єднати. Хоч їх і поділили умовно на 2 частини.

ГАЛИНА ДРАЧИНСЬКА, зав. педіатричного відділення №3 Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні:

«До нас перевели в відділення педіатричне відділення №1, на нашу територію і мусимо якось давати раду. Зараз, наприклад, на нашій половині перебуває 25 дітей, але це наше відділення денного перебування – вони прийдуть, обстежаться, надається їм медична допомога і вони йдуть додому».

Оскільки зараз пора обідня, то дітей в палатах немає. Проте, одну пацієнтку все-таки знаходимо. Запитуємо Валю, як їй тут.

ВАЛЕНТИНА ГАЙДАМАХА, пацієнтка Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні:

«Лікарі дуже привітні, хороші медсестрички, завжди допоможуть. То я так – приходжу зранку, проходжу процедури і їду додому. Про саму палату – палата, як палата. Тут дуже хороші діти, хороша компанія. Завжди дружим. Навіть незнайомі. Заходим, о, привіт-привіт, та й отакі в нас друзі».

Дев’ятикласниця у цій лікарні не вперше, тому, каже, умовам не дивується. І розповідає, частково вигляд палат створюють і самі пацієнти.

ВАЛЕНТИНА ГАЙДАМАХА, пацієнтка Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні:

«Було ще гірше, я Вам скажу. Кожен підписувався, ставили номера телефонів, ще щось. Ну. Тут вже, я Вам скажу, помили, вже краще стало. Я перший раз як прийшла – тоже жахнулася – так, як на вокзалі.

-А помили – що ти маєш на увазі? Не було помито?

-Ні, я. як приходила – тут кожен ставив свій автограф, було видно номера телефонів, чи ще щось. А тут я прийшла – видно, що нічого немає. Зникло».

Незважаючи, на те, що умови не найкращі, медичними послугами юна пацієнтка задоволена. Андрій Артимович на посаді головного лікаря рік і 2 місяці.  Погоджується, умови в лікарні справді далеко не найкращі. Каже, проблема в тому, що протягом тривалого часу, відповідного фінансування не було.

АНДРІЙ АРТИМОВИЧ, головний лікар Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні:

«Мені важко вказувати на причини того, не думаю, що це якісь умисні речі. Дається взнаки те, що тривалий час в цей лікувальний заклад не вкладалися кошти. Власне, за свою головну мету я бачу, як керівник, і як депутат міської ради, знаходити всі можливі шляхи порозуміння з міською владою, з міським головою, з депутатами, щоб в результаті лікувальний заклад вийшов на інший рівень фінансування».

Наразі ремонтні роботи, які тривають в інфекційно-діагностичному відділенні планують завершити протягом місяця. І, при можливості, поступово ремонтувати й інші приміщення дитячої лікарні.

залишіть коментар