Майже півтора десятка пар у Тернополі одружилися за добу

Автор:     Опубліковано: 6 Березня 2017 о 19:20    746 переглядів

Вже 14 пар у Тернополі скористалися можливістю одружитися за добу, повідомляють в Головному управлінні юстиції в області. Нагадаємо, відповідний проект у нашому місті стартував 20 лютого.

ЕДУАРД КОЛЬЦОВ, начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області:

«Цією послугою можуть скористатись всі громадяни України, незалежно від реєстрації. Можуть в нас і жителі Києва, і Запоріжжя, і Закарпаття оформити шлюб. Крім цього, можуть оформити шлюб і іноземні громадяни, які на законних підставах перебувають на території України».     

Едуард Кольцов стверджує: в порівнянні з іншими містами, вартість одруження за спрощеною процедурою у Тернополі доволі демократична: майже 1800 гривень – в будні дні та 2000 – у вихідні.

Іншим сервісом Мін’юсту, який передбачає видачу свідоцтв про народження дитини просто у пологовому, протягом минулого року скористалися понад 2100 молодих мам. А за два місяці 2017-го з дев’яти сотень свідоцтв в пологових будинках видали більше півтисячі. Крім того, у Тернополі, окрім видачі першого документа, також оформляють реєстрацію дитини.

Також, нагадують в обласному управлінні юстиції,  аби отримати апостиль,  не потрібно їхати в Київ.

ЕДУАРД КОЛЬЦОВ, начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області:

«Дуже багато наших громадян проживають за кордоном. І для їхньої легалізації необхідно було українські документи, щоб вони були відповідним чином оформлені і визнавались на території інших держав, зокрема, Євросоюзу. Вказаною електронною послугою на протязі 2016 року скористались понад 4 тисячі людей. Це дуже гарний показник, який підтверджує, що цей проект був правильний і потрібний нашим людям».    

Також нещодавно презентували новий сервіс, який, зі слів Едуарда Кольцова, об’єднав усі електронні послуги Мін’юсту. Його назва – «Он-лайн будинок юстиції». Там повторно видають документи,  реєструють бізнес, громадські організації та засоби масової інформації, можна отримати електронний цифровий підпис, інформацію з реєстрів.

ЕДУАРД КОЛЬЦОВ, начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області:

«Що цікаве – це новинка, реєстрація бізнесу. Скориставшись зазначеним сервісом, ви можете відкрити фізичну особу-підприємця, внести зміни і також закрити. Ви подаєте через зазначений сервіс всі документи, вам призначають зустріч на конкретну годину, ви приходите, і тільки отримуєте те, що вам треба. Вказаний сервіс надає змогу не тільки фізичним особам, а також юридичним особам реєструватися, вносити зміни і припиняти діяльність».  

Там же можна підключити послугу «SMS-маяк», щоб отримувати миттєві повідомлення про статус будь-яких об’єктів у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, та  переглянути перелік вакансій у розділі «Соціальний ліфт». До слова, в обласному управлінні юстиції з початку року провели 6 конкурсів на заміщення посад та взяли на роботу близько півсотні людей. Наразі залишається ще 40 вакансій, здебільшого – в державній виконавчій службі.

 

залишіть коментар