Муніципальний Галицький камерний оркестр – 25 років на сцені

Автор:     Опубліковано: 16 Березня 2017 о 19:05    952 переглядів

Муніципальний Галицький камерний оркестр відзначає своє двадцятип’ятиліття. Зародився колектив разом із Незалежністю. Увесь цей час незмінним керівником та диригентом оркестру є народний артист України  Василь Феленчак. Зі слів маестро, основна мета музикантів – служити людям та виховувати в них людяність.

ВАСИЛЬ ФЕЛЕНЧАК, художній керівник та диригент оркестру, народний артист України:

«Людям що треба? Щоб вони прийшли одні, послухали музику, і трішечки вийшли другими. Другими якими? Просто відпочившими, і поставити питання: а що ж дальше – а дальше я маю сили і починаю жити знову. Оце завдання музики. Якщо це виходить після програми – значить, ми на правильному шляху. Судячи по тому, як відгукуються наші слухачі, я можу сказати сміло, що я горджусь тим, що наше місто має такий оркестр».

ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник міського управління культури і мистецтв:

«- Музика, як і пісня – це є поле боротьби за душу. І скільки б ми не говорили про створення якогось іншого музичного твору, ми говоримо, перш за все, про виснажливу роботу над репертуаром. І за 25 років, Василь Андрійович, напевно, нагадає ту цифру, скільки Муніципальний Галицький камерний оркестр виступив перед публікою. Скільки, Василь Андрійович?

– Більше, як півтори тисячі.

– Більше, вдумайтесь, півтори тисячі концертів».

За чверть століття досягнень – чимало. Виступали в Тернополі і області, давали концерти для іноземних делегацій та самі гастролювали за кордоном. А ідею проведення у час Різдва традиційної святкової програми «Для тих, хто в дорозі» перейняли інші міста України.

МИХАЙЛО ЗУБИК, ведучий концертів оркестру, заслужений журналіст України:

«Ідея зіграти на залізничному вокзалі різдвяну програму, справді, це не просто так була ненароком кинута, це була продумана, через серце пропущена, і тому вона прийнялась, і тому вона незмінно, ця традиція, продовжується, і я сподіваюся, що ще не один пасажир нашої залізниці із різних куточків України зможе упродовж інших років послухати програми колективу».  

З нагоди 25-річчя Муніципальний Галицький камерний оркестр запрошує усіх шанувальників своєї творчості на святковий концерт. Програму обіцяють доволі цікаву. Зі слів Василя Феленчака, складатиметься вона з улюблених творів слухачів.

ВАСИЛЬ ФЕЛЕНЧАК, художній керівник та диригент оркестру, народний артист України:

«Там буде і два твори класики, два твори будуть достатньо прагматичні, це «Гімн 21 сторіччя» Шимановського. Це буде і українська програма. Будуть деякі твори з програми «Джаз і не тільки». І буде новинка те, що вперше твір, який написаний Гершвіном для великого симфонічного оркестру буде звучати в інтерпретації камерного оркестру. Це Гершвін, «Рапсодія в стилі блюз». 

Відбудеться концерт 19 березня на сцені Українського дому «Перемога». Початок – о 16-ій. Крім того, на гостей чекає тематична фотовиставка та виставка афіш.

 

 

залишіть коментар