На Тернопільщині фермери будуть користуватися «Аграрними розписками в Україні»

Автор:     Опубліковано: 3 Березня 2017 о 20:11    488 переглядів

Починаючи з 2015-го року свою роботу почав проект «Аграрні розписки в Україні». Його метою – є покращення доступу до фінансування середніх і дрібних фермерів.

 ОЛЕКСІЙ ОМЕЛЬЯНЕНКО, керівник проекту «Аграрні розписки в Україні»:

«В першу чергу впровадження нового інструменту, за яким кредитор і фермер можуть домовитися, підписати аграрну розписку, офіційно оформити її у нотаріуса, і, відповідно, фермер може отримати фінансування, в подальшому розрахуватися або товаром, або вже після збору врожаю, коштами на рахунок кредитора».

Пілотними у впровадженні аграрних розписок стали Хмельницька, Сумська, Миколаївська та Тернопільська області, де вже проводили тренінги та семінари з метою роз’яснювальної роботи у цьому напрямку.

ВІТАЛІЙ ЛУЙ, директор департаменту агропромислового розвитку ТОДА:

«На даний час, в період обмежених ресурсів оборотних для наших аграріїв, будь-який новий механізм їх фінансування – це є корисна річ. Тому що є лізинг, є кредит банківський, є товарні кредити. Це ще один механізм, який працює, який дозволить в деяких випадках брати дешевший ресурс для здійснення своєї діяльності і це тільки позитив».

ІВАН КРИСАК, перший заступник голови Тернопільської ОДА:

«Бізнес йде сьогодні вперед, потребує великих ресурсів. Часто банківські кредити не задовольняють їх по якихось умовах. Ну, ми підтримуєм, безумовно. Це великий плюс, що наш бізнес отримує ще один механізм, який дасть можливість використати, в даному, випадку, аграрні розписки».

Скористатися допомогою в рамках проекту «Аграрні розписки в Україні» може кожен бажаючий фермер, зокрема під заставу майбутнього врожаю.

ОЛЕКСАНДР БОЙКО, фермер (Кременецький р-н):

«Я скажу так, що легкого є в аграрних розписках, і взагалі, хоча би уможливлює отримати якісь кошти обігові – це те, що потрібна застава майбутнього врожаю, те, що ми будемо сіяти. Бо фермери, які починають роботу, фактично, застави не мають».

Наразі фактичного підписання таких договорів ще не було, але для 6-ти охочих їх вже готують.

 

залишіть коментар