Підприємці другої групи у Тернополі сплачуватимуть 480 гривень єдиного податку

Автор:     Опубліковано: 6 Березня 2017 о 19:25    1 005 переглядів

З 1 січня  вступили в дію деякі зміни до Податкового кодексу, почали працювати нові ставки розмірів податків. Відповідно, на черговій сесії міської ради депутати внесли зміни у рішення «Про місцеві податки та збори». Зокрема, торкнулися вони ставки єдиного податку.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Для платників єдиного податку першої групи прийнято, як на рівень держави, так і по місту Тернополю, розмір 10% від прожиткового мінімуму. Це становить 160 гривень в місяць. Раніше вони сплачували близько 137 гривень в місяць. Це, в основному, люди, які торгують на ринках і які мають невеликі обсяги. Стосовно другої групи – при максимальній ставці 20% прийнято рішення встановити ставку в розмірі 15 %».    

Зі слів Сергія Надала, такий розмір податку – посильний для місцевих підприємців і є своєрідним кроком назустріч бізнесу. Разом з тим, це не призведе до особливих втрат для бюджету міста. Відтак, єдиний податок для підприємців другої групи в місяць становитиме 480 гривень.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Стосовно орендної плати за землю, то розмір її сплати зменшено майже в 33 рази. Якщо раніше це було 3 % від грошової оцінки, то зараз вона встановлена у розмірі 0,09 %. Тобто, ми прирівняли розмір плати оренди за землю до розміру плати земельного податку».

Також на сесії зменшили ставку податку для нежитлової нерухомості.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Діючим законодавством передбачена максимальна ставка у розмірі 1,5 %. В Тернополі ця ставка прийнята у розмірі від 0,5 до 1 %, в залежності від місця розташування. Тобто, все місто умовно розділене на 110 зон, в залежності від категорії земель, в залежності від їхнього розміщення. Ці зони погруповані умовно в 4 групи, і по цих чотирьох групах прийнято диференційовані ставки податку, в залежності від виду будівлі і місця розташування. Тобто, чим будівля центральніше, тим вищий розмір. Чим будівля дальше, тим менший розмір податку». 

При цьому, зі слів міського голови, врахували і категорії будівель. Такі заклади як ресторани чи готелі мають вищу ставку, ніж, до прикладу, складські приміщення або приміщення виробничого призначення. Крім того, передбачені пільги для гаражів та інших негосподарських споруд.

 

залишіть коментар