Податківці роз’яснили зміни у ЄСВ

Автор:     Опубліковано: 2 Березня 2017 о 19:26    886 переглядів

За останніми змінами, у 2017-му єдиний соціальний внесок повинні сплачувати усі фізичні особи підприємці та самозайняті особи незалежно від виду діяльності, обраної системи оподаткування та доходу. Чи не найбільш неприємним сюрпризом нововведення стали для, як їх називають податківці, «сплячих» підприємців. Адже відповідно до змін, єдиний соціальний внесок нараховуватимуть незалежно від фінансового стану платника.

ВОЛОДИМИР БІЛИЙ, заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області:

«Зміни в законодавстві, ще 2015-го року дали можливість тим, хто не здійснював господарську діяльність не подавати звітності. І тому платники, деякі із них навіть забували про те, що вони працевлаштовані, але поряд із тим являються підприємцями. То з 1 січня 2017 року, не залежно від свого результату, повинні сплачувати всі єдиний соціальний внесок».

У нових нормах все ж залишили місце і для пільг. Відтак, звільняються від сплати єдиного внеску фізичні особи підприємці, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

ВОЛОДИМИР БІЛИЙ, заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області:

«В нас є невелика кількість таких підприємців, але це також має місце. Дехто помилково застосовує чи трактує, починає застосовувати цю пільгу для цієї категорії населення, але не для фізичних осіб підприємців, а для найманих працівників. Якщо пенсіонер за віком або інвалід є найманим працівником, а не фізичною особою підприємцем, він немає пільг зі сплати єдиного соціального внеску. Роботодавець немає права застосовувати цю пільгу і повинен нарахувати єдиний соціальний внесок в повному розмірі». 

Для сумісників, тобто при нарахуванні заробітної плати фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи, ставка єдиного внеску нараховується наступним чином:

 ВОЛОДИМИР БІЛИЙ, заступник начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області:

«За основним місцем роботи єдиний соціальний внесок сплачується в повному розмірі. Однак, за не основним місцем роботи законодавець дає можливість нараховувати, як ПДФО, так і єдиний соціальний внесок, у відповідності до нарахованої суми доходу. Тобто тут, якщо людина є сумісник, отримав за неосновним місцем роботи 300 гривень, буде база не прожитковий мінімум, а сума фактично отриманого доходу».

 

залишіть коментар