Рятівників людського життя вшанували орденами

Автор:     Опубліковано: 16 Березня 2017 о 19:15    740 переглядів

Медиків, рятувальників, тих, хто щодня рятує життя і здоров’я української нації нагородили орденами «За спасіння життя». Забуваючи про себе, наражаючись на небезпеку, вони завжди готові допомогти іншим. Серед цих відважних людей і тендітна жінка, парамедик Наталія Колодій. Економіст за освітою і медик за покликом серця. Вона у 2014 році залишила мирне життя і пішла рятувати людей у складі 5-го окремого батальйону Української Добровольчої армії.

НАТАЛІЯ КОЛОДІЙ, парамедик-інструктор 5-го окремого батальйону Української Добровольчої армії

«В медичний батальйон поступила на початку травня 2015 року. Була в зоні АТО, спочатку їздила у відпустку туди, тепер сюди приїжджаю у відпустку, тепер вже на постійній основі. Немає медичної освіти, ну так сталося, що бачу своє призначення там».

Перед тим, як стати парамедиком, Наталя Колодій пройшла відповідні курси  як від «Червоного хреста», так і від «Білих беретів». Зараз вона вже сама навчає охочих присвятити себе медицині.

Владика НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький УПЦ КП

«Орден «За спасіння життя» не просто так носить цю назву, нагородна рада за поданнями громадських організацій та осіб вибирає тих людей, яких дійсно праця чи зусилля, яких щоденні подвиги рятували життя не тільки окремі, але й десятки-сотні життів».

Орден «За спасіння життя» імені Леоніда Ковальчука започаткували у 2016 році. Проводять церемонію нагородження 2 рази на рік  1-го жовтня та 15-го березня, в дні вшанування пам’яті лікаря та науковця Леоніда Ковальчука. Вчора її вручили дев’ятьом Героям, двом з яких: Михайлу Стасіву та Ростиславу Манащуку – посмертно.

ВІКТОР МАСЛЕЙ, начальник УДСНС в Тернопільській області

«Ми з вдячністю до комісії, яка прислухалася до нашого подання і сьогодні буде відмічений наш працівник, це старший лейтенант Ростислав Манащук, який ціною свого життя кинувся рятувати інших. З глибини майже 30-ти метрів він намагався допомогти двом потерпілим, на жаль, цю нагороду він отримав посмертно».

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради

 «Це дуже символічно, коли медики в такий військовий час, під час бойових дій беруть участь і допомагають спасати життя і я горджуся тим, що сьогодні орден «За спасіння життя» носить ім’я Ковальчука Леоніда Якимовича і не через те, що він був ректором , а через те, що він сотні тисяч життів спас. Це якраз і є символічно, і академік, і професор, і науковець, це також важливо і тому цей орден достойний цього ім’я”.

Зазначимо, даною громадською  відзнакою нагороджують медичних працівників або представників інших професій, які  своїми діями, ціною або із загрозою для власного здоров’я, врятували життя іншої людини. А також за наукові здобутки, винаходи, відкриття, в галузі медицини, що надали можливість зберегти здоров’я української нації.

 

залишіть коментар