Тернопільські податківці прозвітували про минулорічну роботу

Автор:     Опубліковано: 1 Березня 2017 о 19:01    663 переглядів

 

Податкову базу, тобто, кількість грошей задекларованих підприємствами, у нашій області формують три основні галузі – торгівля, сільське господарство і промисловість. Саме вони забезпечують основні надходження до бюджетів. Минулого року державна казна найбільше отримала з промисловості – 316 мільйонів гривень. На десять мільйонів менше надійшло від сільського господарства. 194 мільйони – торгівля. Що стосується місцевих бюджетів Тернопільщини, то провідною галуззю є сільське господарство – у 2016 році сплачено 370 мільйонів гривень або 17% загальних доходів.

ІГОР КОМЕНДАТ, начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області:

«Сільське господарство – по-перше, це ПДФО. Дуже визначним в нас в області є ПДФО з оплати паїв. В нас багато представників саме тернопільських, тобто, я можу сказати, що нам всім повезло, що в нас не так багато агрохолдингів незареєстрованих на території Тернопільської області. Це являється плюс. Там іде здорова конкуренція. Там підвищується виплата по паям населенню. 100% сільське населення. Тобто, це призводить до того, що виростають не тільки доходи бюджетів, але й виростають доходи населення».

Підводячи підсумки, тернопільські фіскали констатують – до бюджетів усіх рівнів у 2016-му надійшло понад 3 з половиною мільярди гривень податків та зборів. Що порівняно із попереднім роком майже на півмільярда більше.

 ІГОР КОМЕНДАТ, начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області:

 « 315 млн. перевиконання місцевого бюджету. 220 млн. ЄСВ, це тобто ми його адмініструємо, це наповнення пенсійного фонду. І + 96 млн. до загального бюджету. Державний бюджет – платниками сплачено на 586 млн., місцевий бюджет на 693 млн. Тобто, 693,4 млн. гривень, які на 100% залишилися у використанні територіальних громад, місцевих бюджетів, обласних бюджетів».

За даними податківців, 46% населення Тернопільщини працює у бюджетних установах. А зважаючи на кількість приватних підприємств, це свідчить, що чимало людей трудиться неофіційно.

ІГОР КОМЕНДАТ, начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області:

 «По області 192 980 працюючих. Які у силу свого віку, фізичного здоров’я, можуть працювати. З врахуванням 41 тисячі зареєстрованих приватних підприємств – це відсоток занятого населення становить 43%. Бачимо, що 40% населення або не працює, або працює без оформлення підприємницької діяльності або як незайняті. Не оформлені зайнятими».

Заразом Ігор Комендат підкреслює, близько 98-ми відсотків надходжень до бюджетів усіх рівнів суб’єкти господарювання сплатили добровільно.

ІГОР КОМЕНДАТ, начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області:

 «Якщо у 2015-му році нами було донарахована 68 млн. гривень, то у 2016-му – 45 млн. гривень. По результатах аудиторської діяльності. Пішов спад 22,7 млн. гривень. Але рівень узгодженості, переводячи на просту мову, це ті донарахування, з якими суб’єкти підприємницької діяльності погодилися і сплатили до бюджету, збільшився з 40 до 74%. Тобто, 3/4 перевірок, які ми проводили, закінчилися результативно, з нарахуваннями і були сплачені до бюджетів».

І, знову ж таки, порівнюючи із 2015-тим, минулого року донарахованих надходжень від перевірок сплачено майже на 7 мільйонів гривень більше. А по ефективності контрольно-перевірочних робіт, які оцінює Головне управління Державної фіскальної служби, Тернопільщина зайняла перше місце по Україні.

 

залишіть коментар