Тернопільські сноубордисти розповіли про 12 здобутих нагород на Чемпіонаті України

Автор:     Опубліковано: 13 Березня 2017 о 18:57    1 185 переглядів

Тернопільські сноубордисти з цьогорічного Чемпіонату України привезли 12 нагород. У кожній із вікових категорій спортсменам вдалося вибороти призові місця. Першість здобули у юнацькому Чемпіонаті, срібними призерами стали серед юніорів та дорослих.

УЛЯНА ПЕРЧИК, тренер-викладач ДЮСШ «Екстрім» м. Тернопіль:

«Було два види – паралельний слалом та паралельний слалом-гігант. Тому 12 медалей. Але чемпіонів троє. Ну взагалі учасників з Тернополя ми десь везли 30 чоловік. Всіх вікових категорій. В нас є, як і старші, так і маленькі діти – 2006 року народження. Це самі молодші, які можуть приймати участь у цих змаганнях. В юнацькому Чемпіонаті в нас у загальному рейтингу 1 місце серед шкіл і серед областей. В дорослому Чемпіонаті і юніорському в нас 2 місце». 

ВІТАЛІЙ МОРАВЕЛЬ, старший тренер збірної України зі сноубордингу:

«Це не передати просто словами. Коли от стоїш і бачиш, коли твій спортсмен стартує у фіналах за перше, за друге. І ти тримаєш кулаки, і бачиш, як вона працює, чи він, і на що спроможний спортсмен. Викладається на максимум, бо розуміє, що в Україні одні такі змагання в Україні».

На Карпатських гірськолижних трасах вихованці тернопільської дитячо-юнацької спортивної школи «Екстрім» змагались у двох дисциплінах – паралельний слалом та паралельний слалом-гігант. Двоє сноубордистів на час спускаються по паралельних трасах прагнучи випередити один одного.

 ТЕТЯНА ЯРОШ, кандидат в майстри спорту, дворазова чемпіонка України:

«Я займаюся вже досить довгий період свого життя, можна сказати половину свого життя, займаюся вже 7 років. Я була неодноразовою Чемпіонкою України, також призеркою Чемпіонатів України. Ну цього року мені теж вдалося гарно виступити. І я, знову таки, Чемпіонка України».

АЛЕВТИНА РИПНІНСЬКА, срібна та бронзова призерка Чемпіонату України:

«Я вже досить довго беру участь у змаганнях. На цих змаганнях, на Чемпіонаті, я зайняла 3 місце першого дня в дисципліні гігант-слалом, а другого дня в дисципліні слалом зайняла вже 2-ге».

ВЕРОНІКА ПУКАС, чемпіонка України:

«Я на Чемпіонаті України зайняла 1 і 3 місця. Першого дня я зайняла у слалом-гігант 1 місце, а слалом – 3-тє».

Найвідповідальнішими і чи не найважчими, зізнаються тернопільські сноубордистки, видались дорослий та юніорський Чемпіонати.

ТЕТЯНА КОПЧАК, кандидат в майстри спорту, чемпіонка України:

«Почала тренуватись ще у другому класі. Зараз я вже на третьому курсі університету. Йшла до цього довго. Минулого року я також була перша на Чемпіонаті України. Але цього року мені вдалося виступити ще краще. На дорослому Чемпіонаті України я була 3-тя і виконала майстра спорту. На юніорському Чемпіонаті в нас було два дні старту і два дні я була перша».

Календар змагань чималий, розповідають тренери, чи не щомісяця є по два-три виїзди. Вихованці «Екстріму» проявляють свої спортивні вміння не лише в Україні, але й за її межами. Нещодавно двоє тернопільських сноубордисток повернулися з Туреччини. Дівчата цьогоріч отримали ліцензію на участь у Європейському молодіжному олімпійському фестивалі у складі Української збірної.

ТЕТЯНА ТАРНАВСЬКА, призерка Чемпіонату України:

«Збірній Україні видавалась форма ця. Фестиваль відбувався в Туреччині пару днів тому. Там було досить багато європейських країн. Змагання проводилися на високому рівні. Траса була складна. Там було один день тренування і два дні старту».

ВІТА ХАНАС, кандидат у майстри спорту, срібна та бронзова призерка Чемпіонату України:

«Щоб вибороти ліцензію на ЄМОФ ми їздили закордон і там виборювали, збирали, очки. На ЄМОВ відбирали кращі спортсмени України».

Попереду дні тренувань, вдосконалення техніки і підготовки до чергових змагань. Адже здобутті нагороди не є кінцевою метою.

ВІТАЛІЙ МОРАВЕЛЬ, старший тренер збірної України зі сноубордингу:

«Ми стараємося максимально підійти до планки Олімпійські ігри. З кожними змаганнями Чемпіонати України серед юніорів, дорослі Чемпіонати, Кубки України та Європейські змагання, Чемпіонатів світу серед юніорів. Скажемо так, підвищуємо кожен рік планку, стараємося, хоча чуть складніше, бо нема фінансування, але ми все рівно виходимо з того, що маємо».

 

залишіть коментар