У міській раді Тернополя проводили обшуки

Автор:     Опубліковано: 17 Березня 2017 о 19:05    1 217 переглядів

Робочий день п’ятниці розпочався у міській раді, м’яко кажучи, незвично. Із самого ранку у будівлю ввірвались люди в масках та зі зброєю і почали встановлювати свої «порядки».

«В курсі, що поки проводяться слідчі дії, ніхто не заходить і ніхто не виходить?».

Хто і що шукають? Цього на місці ніхто не пояснював. Єдині слова: «Тут проводяться слідчі дії». Спроби щось дізнатися закінчувались так:

 «Будь ласка, вийдіть з приміщення».

Далі, нашого оператора ще й силою виштовхали за двері.

«Вийдіть, будь ласка».

І зачинили «перед носом» двері. Обшуки, до слова, відбувалися без присутності керівників структурних підрозділів міської ради. Не зразу пояснення отримали й поліцейські, яких викликали працівники міськради.

 «Працюють слідчі. В них є ухвала слідчого судді на дозвіл на обшук. Тут проводять обшукові дії».

Адвокату, як з’ясувалось, заходити також не можна.

ОЛЕКСАНДР РУКАВЕЦЬ, адвокат:

«Мене не пропускають. Договір про надання правової допомоги знаходиться у юридичному відділі. Звичайно, ніхто не міг знати і передбачити те, що буде зранку обшук. Тому, зараз порушуються права. Проводяться обшуки без надання юридичної допомоги тій стороні, яку обшукують. Я вважаю, що це порушення Кримінально-процесуального кодексу України і права на захист. – А що ті люди кажуть? – Кажуть, що мене не пропускають, бо старший групи забороняє».

Міський голова такі діє розцінює, як політичний тиск. Окрім того зазначає, сам факт «штурму» міської ради Тернополя показує, що методи роботи правоохоронців, які діяли за часів Януковича, досі використовуються.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Я пов’язую це лише з політичним тиском на «Свободу». Подібні дії відбуваються в Івано-Франківську, де вже два місяці переслідують міського голову і міську раду. Вони не можуть пред’явити чітко, що хочуть вилучати Відмовились спілкуватися із заступником міського голови. Закрились в одному із кабінетів і вимагають надати їм всі документи, які згідно рішення того ж самого Печерського суду, працюють ще по матеріалах 2015-го року, по яких справа давно закрита. Давайте спробуємо зараз разом зайти. Тому що жодного журналіста не пускають в приміщення. Мені цікаво чи вони пустять міського голову. Зафіксуйте, що не пускають ні журналістів, ні патрульної поліції, нікого не пускають».

Оскільки на місці пояснювати нам ніхто нічого не хотів, довелось отримувати інформацію в Києві. У Департаменті комунікації Нацполіції України пояснили – працівники Головного слідчого управління Національної поліції, Департаменту захисту економіки разом із поліцейськими області проводять слідчі дії. А саме, шукають докази злочинної діяльності в рамках відкритого кримінального провадження. Розслідування стосується заволодіння земельними ділянками. Правоохоронці намагаються знайти документи, які б довели наступну схему:

МИКОЛА ГУЛЕВИЧ, заступник директора Департаменту комунікації Національної поліції України:

«В обхід законодавства, службові особи Тернопільської міської ради і підконтрольні їм службові особи комунальних підприємств, з порушенням законодавства, які там регламентують інвестиційну діяльність, регулювання статуту будівної діяльності Земельного кодексу України. А також – в обхід умовам щодо реалізації земель комунальної власності в приватну, на конкурентних таких, платних засадах, тобто через проведення земельних торгів. Вони під приводом укладання інвестиційних договорів та договорів про будівництво вчиняли безкоштовну передачу суб’єктам господарювання земельних ділянок під відносно такі незначні зобов’язання».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Хоча, хочу ще раз наголосити, що більшість цих документів вже неодноразово їм направлялися. Протягом двох років між нами ведеться активна переписка, де вони пишуть звернення, які потрібно документи. Ці документи їм надаються. Але зараз вони сказали про те, що їм надоїла переписка, вони хочуть більш активніших дій».

Таких обшуків, повідомляють у Департаменті комунікації Національної поліції України, проводять понад два десятки. Як на території міської ради, так і в комунальних підприємствах, й в інших місцях, де, вважають правоохоронці, можуть таки знайти докази своїх припущень. А на питання: «Скільки ж часу триватимуть слідчі дії?» -отримали наступну відповідь:

МИКОЛА ГУЛЕВИЧ, заступник директора Департаменту комунікації Національної поліції України:

«Доти, доки не будуть знайдені, я так розумію, ті докази. Вони не можуть тривати безкінечно. Відповідно, вони будуть проводитися в час, який передбачається Кримінально-процесуальним кодексом, згідно з постановою чи ухвалою суду про проведення такого обшуку. Ну і це буде визначатися на місці, по мірі необхідності. Ну, тобто, чим швидше знайшли, тим швидше закінчили обшук. Наскільки я розумію».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Дуже дивно так виникає, що такі події відбуваються зразу на другий день, тобто, напередодні увечері відпускають Насірова з тюрми. І, напевно, на ранок, щоб створити інформаційні приводи, будуть розповідати всій Україні, як борються з економікою, з корупцією, з економічними злочинами, в міських радах, в адміністраціях і по всій Україні. Тим більше пов’язують це із позицією і міського голови, і міської ради стосовно питань блокади, оскільки недавно сесія міської ради прийняла звернення стосовно підтримки блокади, недопущення торгівлі з окупованими територіями».

Варто зазначити, вранці правоохоронці «навідались» із обшуком і до помешкання приватного підприємця та громадського діяча Ігоря Гуди. Як написав чоловік на своїй сторінці у соцмережі, озброєні люди, не представившись, увірвалися до нього додому і провели обшук. Самого Ігоря Гуди вдома не було, «гості» застали там його дружину і малолітніх дітей.

 

 

залишіть коментар