У міських дитсадках нововведення: батьків просять підтвердити місце проживання

Автор:     Опубліковано: 6 Березня 2017 о 19:10    1 397 переглядів

У міських дитсадках нововведення: батьків просять підтвердити місце проживання, зокрема, принести до довідку з ЖЕКу. Нещодавно міська рада прийняла рішення щодо харчування дітей в дошкільних навчальних закладах, яке передбачає певні зміни. Деталі у сюжеті.

Раніше вартість харчування усіх дітей у Тернопільських дошкільних навчальних закладах 60% оплачували  батьки, а 40 надавали з міського бюджету. Однак вже з 1 березня за харчування дітей, які незареєстровані у Тернополі батьки повинні сплачувати повну вартість, розповідають в міському управлінні освіти і науки.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки

«Для дітей, які проживають не в місті Тернополі, це умовно кажучи з Березовиці, з Петриків, з Білої, ті, які з навколишніх сіл приходять, вони повинні сплачувати стовідсотково. Тому, потрібно принести довідки про реєстрацію, можна представити документ – паспорт одного з батьків, де є прописка, тоді вже довідка не потрібна буде. Якщо батьки проживають, орендують житло в місті Тернополі, то треба довідку з ЖЕКу взяти, де заручившись свідками, які можуть засвідчити, що вони дійсно проживають у місті Тернополі».

Повна вартість денного харчування дітей у тернопільських дошкільних навчальних закладах становить 22 гривні, у ясельних групах – 18,50. В цю суму входить повноцінний сніданок, обід та вечеря.

Марія Богданівна Баран кухар п’ятого розряду, працює у Тернопільському дошкільному навчальному закладі №10 вже 34 роки. Жінка каже, аби догодити маленьким гурманам, завжди намагається якомога більше урізноманітнювати меню та наголошує, їжа для дітей повинна бути не лише смачною але й корисною, збалансована вітамінами та поживними речовинами. З найбільш вподобаних малечею перших страв, жінка відмічає капусняк, росольник, борщ та суп з фрикадельками. Також каже, діти люблять молочні каші у тому числі і з солодкими поливками.

МАРІЯ БАРАН, кухар дитсадку №10 («Промінець»)

«То вони то дуже люблять. А на друге вони люблять більше зрази картопляні з м’ясом, тефтелю м’ясну в соусі, плов, вареники з вареного м’яса робимо. – А на десерти, що найбільше люблять дітки, фрукти чи щось солоденьке, що даєте ще? – Вчора в нас були банани, сьогодні мандарини, пиріжки їм випікаємо з повидлом, з яблучками, медівник ми печемо тоже».

Малеча ж в свою чергу таким різноманіттям  задоволена сповна, з’їдять все, та так, що аж за вушками лящить. Відзначають навіть свої улюблені страви.

ІВАНКО, вихованець дитсадку №10  («Промінець»)

«Я люблю червоний супчик, бо він дуже смачненький, я дуже люблю супчик. Смачно готують».

ОРЕСТИК, вихованець дитсадку №10  («Промінець»)

«Я люблю дуже їсти борщ або суп і моя улюблена страва із другого це ось ця. – Це плов. – Плов з м’яском і курячу лапку».

АЛІНКА, вихованка дитсадку №10 («Промінець»)

  «Найбільше у садочку люблю пельмені з м’яском. – А супчики які ти любиш їсти? – Найбільше люблю з фрикадельками».

ОЛЕНКА, вихованка дитсадку №10  («Промінець»)

«Я ще люблю картопельку-пюрешку з котлеткою».

Зазначимо, міські дитсадки  без тернопільської прописки наразі відвідують близько 1000 дітей.

залишіть коментар