У «теплих» кредитів  – нові умови

Автор:     Опубліковано: 10 Березня 2017 о 18:48    785 переглядів

Щоб купити термоізолюючі матеріали, енергоефективне обладнання та провести відповідні роботи –  потрібна кругленька сума. Тому, протягом трьох років діє програма «Теплих кредитів». Банки надають позику на енергозберігаючі заходи, частину грошей відшкодовує держава. Цьогоріч на це спрямували 432 мільйони гривень. Втім, в Тернопільській облдержадміністрації припускають, це лише перший транш.

ІВАН КРИСАК, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації:

«Програма діє 2015, 2016, 2017 роки. Наурожайніший рік для нас, для області був 2016. Якщо сьогодні в області скористалися такою програмою майже 7600 домогосподарств на суму 124 мільйони, то 2016 рік був врожайний. Цією програмою скористалося 4,5 тисячі домогосподарств. На суму 73 мільйони гривень».

У 2017-му в умови кредитування внесли певні корективи. Перш за все, окрім «Ощадбанку», «Укргазбанку», «Укрексімбанку», відтепер такі послуги надають і у «Приватбанку». При цьому умови кредитування практично однакові у всіх установах. Втім, минулого року субсидіанти мали певні привілеї. Господарствам, які отримували субсидії, державне відшкодування складало до 70%. Наразі така пільга знята, для всіх умови рівні – державна допомога у питанні утеплення будинків складає 35%. Знизили також в «Ощадбанку» і процентну ставку до майже 18-ти %.

ЯРОСЛАВ СОЛЯР, начальник обласного управління «Ощадбанк» у Тернопільській області:

«По програмі придбання твердопаливних котлів, там відшкодування складає 20% від суми отриманого кредиту. Звичайно, є ще обмеження і по абсолютній сумі. Для котлів ця сума складає не більше 12 тисяч, а для утеплення будинку сума складає не більше 35%, але не більше 14 тисяч гривень».

ТЕТЯНА ЛИСОБЕЙ, начальник управління з роздрібного бізнесу Тернопільської обласної дирекції «Укргазбанк»:

«В нас умови однакові. Єдине, що ставочка у нас 17,5 % річних, трошки менша. І, ще такий нюанс у нас є, що в нас на придбання твердопаливних котлів для субсидіантів також 35%. Компенсовує держава».

До слова, програми допомоги на Тернопільщині реалізовують і з місцевих бюджетів. В обласному центрі діє програма, у рамках якої тернополяни мають змогу утеплити свої будівлі оплативши лише тридцять відсотків від вартості робіт та матеріалів, решту витрат компенсують із міського бюджету.

СОФІЯ БЛИЗНЮК, в.о. начальника управління ЖКГ Тернопільської ОДА:

«Ми взагалі рекомендуємо поєднувати ці програми. Тобто, коли людина-споживач бере кредит, як з державного бюджету, так і з місцевого бюджету. Таким прикладом можна навести ОСББ «Імідж-1» у місті Тернопіль, вулиця В. Великого. Взяла кредит у місті Тернополі – 70% тіла кредиту, а інших 30% вона взяла в «Укргазбанку» від держави».

залишіть коментар