У Тернопільському драмтеатрі готують скандальну виставу

Автор:     Опубліковано: 23 Березня 2017 о 19:07    518 переглядів

До прем’єри кілька днів, у Тернопільському драмтеатрі готуються до чергової вистави. Головний режисер – Олег Мосійчук розповідає, п’єсу Ганни Яблонської «Язичники» взяв на замітку близько 2-років тому.

ОЛЕГ МОСІЙЧУК, режисер-постановник, народний артист України:

«В суті самій – що таке язичник? Це людина, яка знову ж таки, сповідує тільки форму в тій чи іншій вірі, не докопуючись до її суті. А тут не йдеться про те, про що ви запитуєте, тут ідеться про те, що кожен персонаж, кожна людина, котра діє в цих обставинах – вона є язичником по відношенню до іншого. Кожен шукає свій шлях до віри і він думає, що тільки його шлях єдино-правильний. А так не буває».

Незважаючи на те, що авторка п’єси була молодою людиною (Галина Яблонська, загинула, коли їй не було ще й 30 років), розповідає Олег Мосійчук, у цьому творі вона змогла розкрити дуже непрості теми.

ОЛЕГ МОСІЙЧУК, режисер-постановник, народний артист України:

«Не знаю, назвали п’єсу скандальною, напевно, через те, що коли вона написала, а вона, напевно, таке світовідчуття, таке знаєте, як той болючий нерв, який обрізали. І там – ненормативної лексики було в тексті маса. І тому, напевно, ця п’єса скандальна. Але я думаю, що вона скандальна ще й тому, що ми не стаємо кращими».

В тернопільському варіанті постановки нецензурну лексику забрали. Проте, режисер запевняє, п’єса аж ніяк від цього не постраждала.

ОЛЕГ МОСІЙЧУК, режисер-постановник, народний артист України:

«Я думаю, що ми забудували так стосунки між персонажами, що оці всі тексти, які були написані Яблонською, вони будуть прочитуватися поза фразами, які будуть говорити ті чи інші персонажі одне до одного».

Актори розповідають, вистава актуальна. Адже справді звертає увагу на те, чого в темпі сучасного життя, ми не помічаємо. Наприклад, головна героїня, в обставинах, які склалися, вчиться на своїх помилках.

ЮЛІЯ ХМІЛЬ, актриса:

«Напевно, це те, до чого вона йшла від самого початку. Вона добивалася цієї любові матері, батька. Це для неї важливіше було. І в якийсь момент воно все-таки перемогло. Мені здається, що це, що так і має бути насправді. Тому що любов приходить-відходить, а батьки – вони на все життя».

МИКОЛА БАЖАНОВ, заслужений артист України:

«Перше – це є проблема батьків і дітей, а друга проблема – це все-таки ми не чуєм один-одного. Найбільша така складова, що мене тішить в цій виставі, щоб хоч якось досягнути до глядача, що життя дуже миттєве, дуже швидке. І ми робимо масу помилок таких, начебто простих, але дуже важливих для завтрашнього дня. Я маю на увазі, в плані сім’ї».

ОЛЕГ МОСІЙЧУК, режисер-постановник, народний артист України:

«І в цій п’єсі, яка видавалося б, ну, настільки її зовнішня форма простенька така, такі прості собі діалоги, але, я казав на прикладі однієї родини такий колосальний зріз суспільства. Зовні видається все так просто, як в кожній нашій домівці, а поза цим – такі глибинні речі, така філософія».

Тернопільські театрали матимуть змогу оцінити виставу, та можливо, переоцінити певні власні цінності, завдяки «Язичникам» 26-27-го та 29-го березня.

залишіть коментар