У Тернополі шукають людей, які стануть прикладом для дітей-сиріт

Автор:     Опубліковано: 21 Березня 2017 о 19:23    997 переглядів

Наставник – це той, хто готовий протягом 1-2 років і більше допомагати і підтримувати дитину з дитячого будинку. Розвивати у неї навички самостійного життя, ділитися власним досвідом, давати поради, наставляти на вірний життєвий шлях. Бути наставником – це давати сиротам  шанс на краще життя. Тернопіль став другим містом після Києва, де підписали відповідний меморандум щодо реалізації даного проекту і на цьому  його організатори не зупинятимуться.

ТЕТЯНА ІОРДАН, керівник проекту наставництва для дітей-сиріт в Україні

«Проект наставництва для дітей з інтернатів  – це проект, при якому доросла людина може допомогти одній дитині, допомогти в соціалізації, в самостійному житті. Тому що, діти які виховуються в закладах, вони не мають такої можливості дізнатися про цей світ, що за лаштунками, що поза стінами інтернату  і їм дуже важко  зорієнтуватися в цьому світі, тому наставник, як людина яка має життєвий досвід просто допомагає дитині пристосуватися до життя поза стінами інтернату».

Сама ж Тетята Іордай стала наставником чотири роки тому для дівчинки Каті. Зараз, розповідає жінка, її вихованиці 19 років. Це самостійна особистість з чітким поглядом у майбутнє, яка впевнена у завтрашньому дні. Жінка розповідає, наставником як і вона, може стати кожна повнолітня людина, яка відчуває в собі поклик і бажання змінювати світ на краще. Зокрема, допомагати тим, хто цього потребує.

ТЕТЯНА ІОРДАН, керівник проекту наставництва для дітей-сиріт в Україні

«Людина, яка хоче стати наставником, вона має мати ресурс. Це не грошовий ресурс, а внутрішній. Тобто людина має мати ресурс, який допоможе дитині саме з тими потребами, які у цієї дитини є. Наставник обов’язково проходить навчання, жоден наставник без навчання не потрапляє до дитини. Чому це є обов’язковим, бо для того, щоб стати наставником, потрібно розуміти дітей, які виховуються в інтернатних закладах, тому що без цього розуміння буде важко допомогти дитині».

Наставник має бути другом для дитини, навчити її всьому необхідному в житті. До прикладу, готувати їсти, доглядати за собою і в цілому  бути адаптованим до сучасного суспільства.

Охочим, стати наставником, першочергово необхідно ознайомитися з процесом наставництва на сайті onehope.com.ua. Після чого, звернутися у відповідні соціальні служби міста.

ТЕТЯНА ІОРДАН, керівник проекту наставництва для дітей-сиріт в Україні

«Наразі програма в Тернополі через Центр соціальних служб ще не працює, тому що в кінці березня має вийти положення. Це такий документ, інструкція для центрів соціальних служб, як відбирати кандидатів в наставники, як співпрацювати по цій програмі і наша громадська організація  буде скоро навчати Центр соціальних служб – спеціалістів, як реалізовувати цей процес. Тому людина може звернутися в Центр соціальних служб, але має розуміти, що не все так  станеться швидко, як можливо, люди собі хочуть».

Меморандум щодо співпраці у цьому напрямку підписали сторони влади та представники громадської організації «Одна надія». В рамках цієї події, завітала у Тернопіль і «Міс Україна – 2016» Олександра Кучеренко.

ОЛЕСАНДРА КУЧЕРЕНКО, «Міс Україна – 2016»

«Комітет « Міс Україна» разом зі мною, ми підтримуємо проект про наставництво, який є надзвичайно важливим зараз, тому що результати вже показали те, що він якісний, він має бути. Це крок до того, аби наше суспільство було здоровим, аби діти були захищені».

Зазначимо, ідея наставництва існує в Україні з 2009 року. Однак про це наразі знає мало людей. За  час існування проекту лише  близько 1300 дітей отримали свого наставника.

 

залишіть коментар