В області чиститимуть річки, а в Тернополі посадять дерева

Автор:     Опубліковано: 22 Березня 2017 о 19:37    725 переглядів

На Тернопільщині триває двомісячник благоустрою. В його рамках область впорядковують та прибирають. Зокрема, цієї суботи відбудеться загальнообласна толока. Крім того, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, з 22 березня по 1 квітня на Тернопільщині триватиме акція «За чистий Дністер». Ці дні хочуть присвятити впорядкуванню водойм на всій території області. Такі дати проведення вибрали невипадково, адже саме 22 березня світова спільнота відзначає Міжнародний день водних ресурсів.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Дністер не тільки має бути вільний від дамб, гідроелектростанцій, він має бути і чистий. Одночасно, це не тільки говорить про те, що ми маємо впорядкувати Дністер, ми маємо впорядкувати також притоки Дністра. В першу чергу, узбіччя річок Золота Липа, Стрипа, Коропець, Серет, Нічлава, Збруч, Нараївка і Джурин. Це буде одна з наймасштабніших екологічних акцій, які будуть відбуватися в Тернопільській області».     

СОФІЯ БЛИЗНЮК, в. о. начальника управління ЖКГ Тернопільської облдержадміністрації:

«Нами рекомендовано райдержадміністраціям здійснити заходи з розчистки русел та берегів річок, каналів, джерел, водойм від побутового сміття. Забезпечити проведення робіт з догляду за захисними насадженнями вздовж берегів річок, а також – вжити заходів щодо зменшення забруднення водних об’єктів скидами стічних вод, і, звичайно, ефективну роботу каналізаційних очисних споруд та мереж».   

Листи із закликом долучитися до прибирання направили і до голів Чернівецької та Івано-Франківської облдержадміністрацій. Взяти участь в акції закликають і усіх небайдужих. В ОДА сподіваються, що процес охопить щонайменше тисячу осіб.

Велике прибирання проведуть і безпосередньо в обласному центрі. 24 та 25 березня у Тернополі в рамках двомісячника благоустрою відбудеться перша загальноміська толока.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Такі заходи вже стали для нашого міста традиційними, робляться вони кожного року. Основна мета таких заходів – це максимально очистити місто від наслідків зими, підготувати місто, так само, як кожен свої домівки готує до зустрічі Великодніх свят».  

Зі слів Сергія Надала, до прибирання будуть залучені ОСББ, обслуговуючі підприємства та усі комунальні служби міста. Участь в ньому візьмуть медичні і освітні заклади. Закликають долучитися до толоки також керівників підприємств та організацій й небайдужих тернополян. Крім того, в ці дні мають намір посадити дерева.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Зокрема, будуть посаджені дерева на вулиці Сагайдачного. Раніше там були встановлені лавочки. Тернополяни скаржилися, що, коли сонце, немає тіні. Тому зараз коло цих лавочок будуть висаджуватися дерева. І, крім того, будуть висаджені додатково дерева в парку Шевченка і в парку «Топільче». Це будуть досить такі цікаві дерева, червонолисті клени, катальпи, а також – тюльпанові дерева, які стануть ще одною окрасою нашого міста».        

 

залишіть коментар