Від вартості газу залежатиме доля працівників «Тернопільміськтеплокомуненерго»

Автор:     Опубліковано: 22 Березня 2017 о 19:38    590 переглядів

В «Тернопільміськтеплокомуенерго» попереджають своїх працівників про імовірну зміну істотних умов праці. На підприємстві можуть провести скорочення та ввести неповний робочий тиждень. Це більше стосується тих, хто працює влітку і чия робота пов’язана із постачанням гарячої води. Оскільки, пояснює Андрій Чумак, в неопалювальний період підприємство працює собі в збиток.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«У зв’язку із зростанням вартості природного газу в квітні минулого року в 2,5 рази, наша збитковість по гарячій воді в 2,5 рази виросла. Ми останніх 3 роки, 2, трималися. Ви знаєте, які в нас були проблеми влітку позаминулого року з електрикою, влітку минулого року з вирлатою зарплати вчасною, а тепер, по досвіду, більшості підприємств України нашого масштабу, ми вирішили все ж таки спробувати піти по їх шляху. Тобто, не надавати послуги з гарячого водопостачання, попередивши про це споживачів, згідно з законодавством».

Проте, запевняє, директор «Тернопільміськтеплокомуненерго», до таких заходів вдадуться лише у випадку, якщо це справді буде необхідно. А відповідні накази видали наприкінці лютого, аби працювати в рамках закону, відповідно до якого попереджати працівників потрібно за 2 місяці. Тобто, в 20-х числах травня накази про скорочення та неповний робочий тиждень або підтвердять, або скасують.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«1-го квітня завершується перехідний період Закону про ринок природного газу щодо того, що в нас є гарантований постачальник і в нас є ціна, яка затверджується Кабінетом Міністрів. Ніби-то сьогодні відбувається засідання Кабінету Міністрів, яке мало би вирішити питання про продовження його ще на рік. Що це для нас означає? Що ми не знаєм, яка ціна буде з 1-го квітня природного газу».

Через аналогічну ситуацію минулого року, задля покриття заборгованої суми, її, розділену на рік, включили в тарифи. Проте, у зв’язку, із невчасною оплатою, «Нафтогаз» тернопільському підприємству нараховував чималу пеню та штрафні санкції.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Нафтогаз» не розтермінував тих 7,4 мільйона на 12 місяців. От і вся економіка. Тобто, ми що зробили. Ми, звичайно, заплатили більше, і ви бачили результат цього в минулому році, коли мої працівники протестували. Ми витягнули з Фонду заробітної плати і заплатили за газ. Інакше ми би не мали гарячої води в минулому році в місті Тернополі».

Врятувати ситуацію може поповнення статутного капіталу з місцевого бюджету, якщо таке рішення прийме міська рада. В іншому ж випадку, частину працівників, у неопалювальний період, таки переведуть на сезонний метод роботи.

АНДРІЙ ЧУМАК, директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«В зв’язку з тим, що в нас не буде збуту продукції, ми ремонтний персонал, який залишається, тобто в кількості 450 чоловік, переводим на 4-денний графік роботи з тим, щоби зекономити на фоні оплати праці і для ремонтного персоналу також».

Наразі, в «Тернопільміськтеплокомуненерго» працює майже 600 осіб. Їхня щомісячна зарплата обходиться підприємству у близько 3 мільйони гривень. Якщо вищеперелічені умови роботи таки введуть, вдасться зекономити майже 40%.

залишіть коментар