Задекларувати свої доходи за минулий рік громадяни мають до 1-го травня

Автор:     Опубліковано: 15 Березня 2017 о 19:25    850 переглядів

В Тернопільській об’єднаній податковій інспекції підбили підсумки деклараційної кампанії станом на 13-е березня.

ВОЛОДИМИР ГУЗЕНКОВ, заст. начальника Тернопільської ОДПІ, нач. управління податків і зборів з фізичних осіб:

«До Тернопільської ДПІ громадянами подано 1224 декларації про доходи за 2016-й рік. В тому числі 821 декларацію подали громадяни з метою реалізації права на податкову знижку. Громадяни, які зобов’язані задекларувати отримані доходи і подати декларацію, подано такими громадянами 403 декларації, в яких задекларована загальна сума доходів 54 мільйони».

З них нарахували податок на доходи більше, як 1 мільйон 600 тисяч гривень і військовий збір на майже 440 тисяч. Найбільше декларацій подали від продажу рухомого та нерухомого майна. Також задекларували отримані доходи у вигляді спадщини – на суму майже 20 мільйонів гривень.

В податковій інспекції нагадують, громадяни, які хочуть скористатися правом на отримання податкової знижки, повинні подати декларації – до кінця поточного року.

ВОЛОДИМИР ГУЗЕНКОВ, заст. начальника Тернопільської ОДПІ, нач. управління податків і зборів з фізичних осіб:

«Що стосується громадян, які зобов’язані подати декларації, які отримували доходи і не сплатили податок, в них кінцевий термін подачі декларації – 1 травня 2017-го року. Тому я закликаю, прошу громадян, які отримали будь-які доходи, які не оподатковувалися – виконати свій конституційний обов’язок і подати декларацію у відповідні податкові інспекції за місцем проживання та задекларувати і сплатити дані доходи».

Що ж стосується електронного декларування, то тут є свої нюанси. До 31-го березня їх зобов’язані подати керівники будь-яких бюджетних організацій, в тому числі ректори вищих навчальних закладів та головні лікарі.

ВОЛОДИМИР ГУЗЕНКОВ, заст. начальника Тернопільської ОДПІ, нач. управління податків і зборів з фізичних осіб:

«Електронні декларації зобов’язані подати керівники установ і організацій, які виконують функції, на які покладені функції державних органів управління. Це стосується керівників та керівників структурних підрозділів. Всі інші працівники на сьогоднішній день звільнені від подачі декларацій. Також це керівники районних адміністрацій. Обласних адміністрацій, відповідно, органів місцевого самоврядування, це депутати, голови міських рад і заступники».

Також зараз розглядають питання про звільнення від подачі декларацій військовослужбовців.

залишіть коментар