Чому і наскільки зросла вартість деяких продукті на Тернопільщині

Автор:     Опубліковано: 29 Липня 2021 о 16:08    280 переглядів

Цукор подорожчав, а олія подешевшала. Це продукти без яких не обійтися у сезон консервацій, а він вже активно триває в Україні. Тернополяни зміни у цінах також помітили, та все ж продовжують купувати потрібні продукти. Адже робити консервації влітку це традиція і необхідність.

На тернопільському ринку олії та цукру багато і на будь-який  смак, проте ціни всюди майже одинакові. Продавці зазначили, соняшникова олія стала дешевшою порівняно з минулим роком.

Один літр обійдеться приблизно в 50 гривень, найдешевша, що нам трапилась коштувала 47. Окрім того, на ринку можна знайти і органічну олію, причому не тільки соняшникову. Проте, всього лиш півлітра такої рідини коштуватиме від сотні гривень. Інша ситуація з цукром, ціни на цей продукт зросли.

Через підвищення цін на цукор, зросла і вартість солодощів та деякої випічки, зауважили експерти головного управління статистики Тернопільської області. Окрім того, вартість інших продуктів, в порівнянні з минулим роком, також зросла.

На цьому наголосила начальниця відділу збирання даних статистикицін ГУ статистики Тернопільської області Ольга Колодій.

За її словами, на споживчому ринку області у червні 2021 року, в порівнянні до минулого місяця ціни на продукти харчування і безалкогольні напої зросли на 0,5%. Найбільше подорожчали фрукти, кисломолочна продукція на 4 відсотка, цукор і безалкогольні напої на 3%.Знизились ціни яйця, на масло – на 3%.

Еспертка додала, моніторинг цін проводять кожного місяця, тож помітили, що вартість продуктів часто залежить від сезону. Прогнозують, окремі продовольчі товари можуть подорожчати восени, наприклад фрукти та овочі, а ось цукор, навпаки. Із закінченням сезону консервацій ціна на нього може впасти.

залишіть коментар