За жорстоке поводження з тваринами тернополян штрафуватимуть

Автор:     Опубліковано: 20 Липня 2021 о 15:02    211 переглядів

Верховна Рада підтримала законопроєкт, який впроваджує нові стандарти поводження з тваринами. На його ухваленні тривалий час наполягали зоозахисники. Відтак, такий документ узгоджує наше законодавство з Європейською конвенцією про захист домашніх улюбленців. Список нових поправок чималий.

Як зазначив голова ГО «Ноїв ковчег» Володимир Тукало, змінені повноваження органів місцевого самоврядування щодо контролю дотримання законів, які захищають тварин від жорстокого поводження. Прописана важлива функція,  що органи поліції здійснюють нагляд за додержанням законодавства щодо захисту тварин.

Законопроект забороняє залишати тварин у салоні автомобіля при високих температурах повітря, жебракувати з ними, пропагувати насилля тощо. Окрім того, не можна буде надавати фотопослуги з дикими тваринами, а також заборонено навмисне вбивство безпритульних чотирилапих, заради регуляції їх чисельності. Для цього існує інший, гуманніший, алгоритм дій, відзначив Володимир Тукало.

Нещодавно у Тернополі громадські активісти провели підрахунок безпритульних тварин. Відтак, у нас таких нарахували 538, і тільки 40 відсотків з них є стерилізованими. На вулицях можна зустріти і собак, і котів які не мають постійних домівок. Допомогає таким тваринам тернополянка Вікторія. Жінка живе в Іспанії 15 років, але активно підтримує чотирилапих і в Мадриді, і в Тернополі.

Вона розповіла, в Іспанії на прилаштування тварини йде від сили три дні, а от у нас з цим складніше. Бували випадки, що собаки залишалися на утриманні по кілька років.

За словами активістки – закордоном дуже серйозно ставляться до прихистку тварин. Переважно люди беруть улюбленців в притулках, а ті, які хочуть особливу породу можуть купити її лише в офіційних ліцензованих магазинах. А ось жорстоке чи неприпустиме поводження з тваринами карається дуже суворо. Так тепер буде і в Україні. За жорстоке поводження з тваринами з 14 років людину можна притягти до адміністративної, а з 16 років — до кримінальної відповідальності. Постраждалу тварину конфісковуватимуть, а її власника позбавлятимуть права утримувати тварин на п’ять років.

У нашому ж місті безпритульних собак і котів вистачає. Та думки тернополян щодо їх утримання – різняться. А тим паче, до нових законодавчих норм.

В Україні тепер відповідальною за дотримання вимог закону щодо захисту тварин від негуманного поводження буде Національна поліція.

залишіть коментар