“Набридло мовчати”: у Монастириськах медики вийшли на протест

Автор:     Опубліковано: 5 Серпня 2021 о 15:26    483 переглядів

Медики Монастириської лікарні вийшли на протест. Адже вже кілька місяців не можуть отримати зарплатню за свою подекуди надмірну роботу.

Нагадаємо, саме місто Монастириська на початку пандемії називали «українським Уханем». Весною 2020-го Монастириська лікарня була епіцентром боротьби з коронавірусом. Сюди звозили сотні людей щодня, а лікарі працювали, жертвуючи власним здоров’ям.

Рятувати життя людей медикам Монастириської лікарні доводиться чи не задарма. Бо окрім нарікань на мінімальні зарплати, навіть тих грошей вже два місяці ні лікарі, ні медперсонал не отримували.

Як розповів лікар відділення анестезіології та інтенсивної терапії КНП «Монастириська міська лікарня» Юрій Тимошко, зарплату затримують майже за два місяці.

Це почалося ще у травні. Тоді грошей не отримали медики, які працювали з хворими на ковід пацієнтами.

Не отримали зарплатні і медики інших відділень Монастириської лікарні. А без грошей деякі не мають змоги навіть добратися на роботу. В лікарні дехто працює сім’ями, і іншого доходу, за який можна прожити, немає.

За словами лікаря-дерматовенеролога Віталія Тріщука, за червень виплатили тільки аванс. Люди йшли в відпустки, люди не отримали ні відпускних, ні оздоровчих.

А замість 300% за роботу з ковідними хворими у травні, лікарі отримали тільки 100% аж на початку серпня.

Медики вирішили не мовчати і боротися за зароблені кошти. Про мирні акції протесту попереджали ще заздалегідь. Після першого анонсу у соцмережах деякі кошти почали приходити на рахунки.

Директор лікарні Віктор Лисик пояснив, затримка надходження коштів – проблема не місцева, а НСЗУ. Саме вони отримують звіти, і надсилають кошти на рахунки медзакладів.

Зараз гроші надсилають частинами і медики отримують зарплатню, переконував Віктор Лисик. Але всіх коштів у медзакладі всеодно бракує. Можливо, аби врівноважити нестачу коштів, працівників лікарні попросять по 2 тижні піти у відпустку за власний рахунок.

Схожа ситуація і в інших лікарнях Тернопільщини. Саме тому – десятки медиків сьогодні вийшли на вулиці Монастириської. І закликають своїх колег теж не мовчати.

залишіть коментар