Вісімдесят років тому під час Другої світової війни відбулося масове знищення мирного населення у Бабиному Яру.
Протягом двох днів, 28- 29 вересня від пострілів німецьких окупантів загинули євреї, роми, радянські військовополонені та комуністи-підпільники. За чисельністю серед вбитих найбільше було євреїв. Адже напередодні було видано директиву, яка передбачала їхнє поголовне знищення.
Як розповіла кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії України, археології та допоміжних галузей історичної України Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Оксана Ятищук, формальною причиною розстрілу був підірваний диверсійними групами радянських воїнів Хрещатик. Німці формально приписали це євреям. Їм просто повинен бути привід пояснити цей акт.
Бабин Яр – це околиці Києва. Він простягається на 2,5 кілометри від Кирилівської вулиці у напрямку вулиці Юрія Іллєнка, а його площа становить понад 40 гектарів. У часи війни це місце стало могилою для десятків тисяч невинних людей та всесвітньо відомим символом Голокосту. Як пояснила науковиця, там було дуже зручне розташування і не треба було рити могили. Євреїв підкупляла історія німців про Палестину. Мовляв, неподалік розташована залізниця, ми збираємося до Палестини. Туди їх начебто планували евакуювати із Києва.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.