Перекуси для школярів: поради тернопільської дієтологині

Автор:     Опубліковано: 13 Вересня 2021 о 13:50    138 переглядів

Хоча у школі для найменших передбачене харчування, все ж деякі батьки дають малечі мінімальну їжу із собою. Батьки, із якими поспілкувалися журналісти “Тернопіль 1”, розповіли, що нерідко перекус у ланчбоксі відіграє комунікативну роль, адже діти люблять ділитися смаколиками.

А що кажуть про перекуси медики? Дієтолог Людмила Паламарчук розповіла, що правила споживання їжі для учнів однакові. Йдеться і про основні страви, і перекуси. Змінюється лише об’єм і калорійність. Загалом харчова тарілка має певний розподіл. За словами Людмили Паламарчук, половину мають займати овочі, ягоди і фрукти. Чверть — білкова їжа рослинного і тваринного походження і чверть вуглеводи, як правило цільнозернові.

До прикладу, зазначила дієтологиня, можна приготувати дитині у покласти у ланчбокс: такі види перекусів: білий йогурт без добавок, банан і цільнозірновий хлібець. Також можна брати бутерброд з цільнозернового хліба, змастити маслом і зверху покласти куряче м’ясо. Варто додати ще порізаний огірок, болгарський перець або моркву, запропонувала фахівчиня.

Саме батьки закладають основні харчові звички дітей. Прикормами до року, змалечку знайомлять із різними овочами, кашами, мясом, тоді дитина і в старшому віці менше вередує, споживаючи здорову їжу.

Варто звернути увагу на харчування у разі проблем із зайвою вагою. Тут важливо встановити ліміт на продукти, які містять цукор і швидкі вуглеводи.
Але, звичайно, краще звернутися до медичного фахівця, який підбере оптимальний раціон для дитини.

Щодо старших школярів, їм теж можна готувати перекуси у ланчбоксах. Якщо давати кошти на продукти із магазину, тоді варто обговорити із учнем, що купувати дозволено, а які харчі зашкодять його організму.

залишіть коментар