Як штрафують паліїв рослинних залишків у Тернопільській громаді

Автор:     Опубліковано: 16 Вересня 2021 о 18:15    655 переглядів

Наче окутана ранковим туманом виглядає територія навколо Тернополя увечері. Люди спалюють залишки рослинності із городів, присадибних ділянок. А це, в свою чергу, створює такий задимлений пейзаж.

Журналісти поїхали шукати порушників разом із працівниками муніципальної інспекції. Заїжджали у села Тернопільської громади – Глядки, Чернихів, Іванківці, Малашівці та інші.

Порушників інспектори штрафують. Профілактично спілкуються і з жителями, які наразі закону не порушують. Роздають відповідні інформаційні матеріали. Тут, зокрема, вказано, що найбільш дружнім для довкілля є компостування рослинних залишків, і аж ніяк не спалювання.

Пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, не кажучи  вже про неприємний їдкий запах – все це вивільняється у повітря разом із мікрочастками диму. Тому на законодавчому рівні розведення такого багаття визначено як порушення. і за нього передбачена адміністративна відповідальність.

За словами інспектора відділу контролю за правопорушеннями управління муніципальної інспекції Володимира Соснового, за спалення залишків природньої рослинності розмір штрафу для порушника сягає від 3 тисяч гривень до 6 120. Якщо йдеться про утилізацію відходів шляхом спалення, штраф від 340 до 510 грн.

залишіть коментар