З 1 жовтня у громадському транспорті Тернополя подорожчає проїзд

Автор:     Опубліковано: 23 Вересня 2021 о 17:40    376 переглядів

Відмовитися від готівки. Вже із 1 жовтня громадський транспорт Тернополя працюватиме за новими тарифами і умовами.

По-перше, подорожчає проїзд. До 10 гривень – хто платить готівкою чи банківською карткою. Для власників електронного квитка – 9 гривень, для тих, у кого «Файна карта» – 8.

Для пільговиків – безкоштовний проїзд. Для учнів і студентів у комунальному транспорті – безкоштовно, у маршрутках – половина вартості, знов ж таки, якщо оформили “Файну карту”. Ціна буде однаковою і в тролейбусах, і в маршрутках.

Тернополяни подорожчанням задоволені не дуже. Зазначили: якщо і збільшувати вартість проїзду, то разом із якістю послуг.

Та в міськраді пояснили, що з’явилась і нова послуга — “Єдиний квиток”. Завдяки ній з одним білетом можна робити пересадку на будь-який транспорт протягом півгодини без додаткової оплати.

За словами начальника управління транспортних мереж та зв’язку ТМР Олега Вітрука, доїхавши до точки пересадки, пасажир виходить і заходить в інший тролейбус чи автобус. При цьому пред’являє водію чи контролеру-кондуктору той квиток про успішну реєстрацію при здійсненні валідації у першому транспортному засобі.

У кого немає електронного квитка чи файної карти можуть купити разовий проїзний документ. Зробити це треба до того, як зайдете у транспорт, адже кондуктори і водії більше не продаватимуть квитки.

Як пояснив директор ТОВ «Системний зв’язок» Віталій Васильків, для тих хто не має проїзного документа або приїжджих доступні термінали самообслуговування, зокрема і на зупинках.

Нововведення із 1 жовтня стосуватимуться і графіку транспорту, на що люди часто скаржилися, пояснюють у міській раді.

Як зазначив міський голова Сергій Надал, оплата перевізнику за проїзд буде здійснюватись за кілометр проїзду. Перевізник буде зацікавлений не з’їжджати з маршруту.

Виготовляти додаткових документів для більш дешевого проїзду у громадському транспорті не треба, пояснюють фахівці. Загалом у Тернополі вже функціонують понад 170 тисяч карток – це файні карти і електронні проїзні.

залишіть коментар