На Тернопільщині відбулася колегія Державної служби з питань праці за участі заступниці міністра економіки

Автор:     Опубліковано: 1 Жовтня 2021 о 17:38    384 переглядів

У Тернополі відбулося масштабне засідання всеукраїнської колегії Державної служби України з питань праці. Представники з різних регіонів говорили про роботу служби в непрості карантинні 2020 та 2021 роки, а також аналізували труднощі з якими стикнулися.

В рамках заходу до Тернополя також приїхала заступниця міністра економіки України Світлана Глущенко. Представниця уряду зазначила, для покращення ефективності роботи служби праці вже розробляють два пакети законодавчих змін.

На колегії також були присутні представники підприємств Тернопільщини та профспілок. У керівництві Держпраці зазначили, проводять такі масштабні заходи для того, аби проаналізувати роботу кожного з регіонів та служби загалом.

Т. в. о голови Державної служби України з питань праці Віталій Сажієнко подякував керівництву області та міста за зацікавленість роботи Держпраці в Тернопільській області. Саме на території Тернопільської області за ініціативи відомства розроблено і впроваджуються нововведення системного підходу до планування заходів державного нагляду.

Фахівці кажуть, від злагодженої роботи служби з питань праці і місцевих органів влади напряму залежить те, наскільки совісно роботодавці будуть виконувати свої обов’язки.

Як заявив міський голова Тернополя Сергій Надал, на порядку денному у спеціалістів Держпраці є два надзвичайно важливих питання – легалізація заробітної плати і безпека праці. За словами мера, ці напрямки є в пріоритеті роботи і мерії Тернополя.

Представники регіональних управлінь говорили про рівень виконання поставлених урядом завдань.

Одне з них – проведення перевірок по виявленню неоформлених працівників. Зазначили, найбільше таких випадків фіксують на сході та в центрі України. Лідером ж серед міст по кількості порушень є Київ.

Заступниця міністра економіки України Світлана Глущенко відзначила, що сфери, де  зафіксовано найбільше незадекларованої діяльності — торгівля, сільське господарство, будівництво.

залишіть коментар