З 31 жовтня більше часу для сну: як реагують тернополяни на переведення годинників

Автор:     Опубліковано: 19 Жовтня 2021 о 13:16    542 переглядів

Коротший день і довша ніч. 31 жовтня Україна переходить на зимовий час. А це означає – поспати тепер можна на годинку більше.

Наразі близько 60-ти держав світу переводять годинники із літнього на зимовий час, розповіли експерти. В Україні така тенденція розпочалась із 1996 року, проте у європейських країнах значно раніше.

Як розповів історик Богдан Баран, в 1905 році один з англійських вчених підрахував, що якщо кожних 20 хвилин у квітні місяці кожної неділі додавати вперед, то таким чином світловий день збільшиться на 80 хвилин. Цих 80 хвилин дадуть нам змогу економити трошечки більше палива для того щоб освітлювати вулиці.

Отож,  поштовхом для переведення годинників на зимовий час стали економічні критерії. Тобто аби платіжки за світло були меншими, уряд прийняв рішення про такий перехід. Проте фахівці зазначають: наразі Україна може відмовитись від цього. Адже економічного ефекту від зміни годинникових стрілок не має.

Зокрема маркетолог Любов Турчин переконана, що економити енергоресурси можна по-іншому.

Додамо, в Україні хотіли відмовитись від переведення годинників у березні цього року та залишити країну у зимовому часі. Проте законопроєкт не набрав потрібноюї кількості голосів.

залишіть коментар