За спожиту воду – два рахунки. Тернополяни вже з травня платять окремо за даними лічильника в квартирі, а окремо — за загальнобудинковим лічильником. Ті, хто вже отримав по дві квитанції, обурюються. Кажуть, не розуміють чому мають раптом платити більше.
У водоканалі Тернополя пояснюють, тепер мешканці багатоповерхівок оплачуватимуть також за внутрішньобудинкові втрати води. І це не примха підприємства, а закон України, ухвалений ще в 2017-му році.
«Простими словами, для розуміння: якщо по загальному лічильнику будинку подали 1000м3, а в сумі абоненти спожили 900 м3, то різниця 100 м3 розподяляється пропорційно між абонентами за даними їхніх лічильників», — каже начальник віддіду розрахунків населення КП “Тернопільводоканал” Руслан Бурмас.
Якщо в багатоквартирному будинку хтось ще не має індивідуального лічильника – різницю за спожиту воду платитиме він. Так було і раніше, пояснюють у водоканалі. Звідки ж береться «втрачена вода»? Причини різні: можуть бути недооблік по квартирних лічильниках, неодночасність подання показників, чи аварійність мереж.
Власне тернополяни не розуміють, чому мають платити за ту воду, яку по великому рахунку ніхто і не використав.
Щоб не платити за втрачену воду, в будинку мають збігатися дві цифри – показник загальнобудинкового лічильника і сума показників усіх мешканців. Тобто скільки у будинок заходить води, стільки ж води має дійти без втрат у квартири мешканців.
Якщо ж вода втрачається через пошкоджені труби, то за них відповідає ЖЕК або ОСББ. Їм радять перевірити внутрішньобудинкові та підземні комунікації та усунути пошкодження. Тоді власникам квартир не доведеться платити більше.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.