Окрім тепла та лагідного сонця, українцям докучають кліщі. Така активність сезонна – спостерігається двічі на рік у березні – квітні та жовтні – листопаді. Як правило, їх менше в суху і спекотну погоду і більше в прохолодну та похмуру. Після нападу кліщів люди можуть занедужати серйозними хворобами. Наші журналісти дізналися, як вберегтися від членистоногих і що робити, якщо помітили на тілі кліща.
Насамперед слід відзначити, що від початку цього року 910 тернополян, яких вкусив кліщ, звернулися до медиків. З них у 350 виявили борелію, збудника хвороби Лайма. Експертка Олена Авсюкевич пояснює, що дослідженню сприятиме те, що кліщ живий та здоровий. Також фахівці використовують спеціальний препарат, мікроскоп і камеру.
Медики констатують, кожен четвертий кліщ – заражений, а тому нехтувати зверненням до лікаря після укусу цієї членистоногої тварини не слід, навіть якщо у вас немає виражених симптомів. Епідеміолог Володимир Паничев наголошує: найбільшою небезпекою від кліщів є лайм-бореліоз. Нерідко членистоногі заражені багатьма збудниками і є переносниками, а інколи і джерелами дуже багатьох інфекційних захворювань.
Опитані тернополяни зізнаються, про захворювання, які передаються через кліщів знають, тому розуміють що робити після укусу. Подробиці дивіться у сюжеті.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.