“Нові виміри безпеки: виклики та рішення”. Такий форум вже другий день триває у Тернополі. Участь беруть директори професійно-технічної освіти, фахових коледжів України та представники Міністерства освіти. Учасники обговорюють особливості навчання у воєнний час, особливо безпекові питання.
“Ділилися своїм досвідом, як їм в досить короткі строки з обмеженим фінансуванням, зусиллями всіх сторін, і батьків, і педагогів вдалося створити укриття, пристосувати лабораторії і відповідне методичне забезпечення, щоб можна було якісно здійснювати освітній процес у змішаному форматі”, — відзначив державний експерт експертної групи з питань управління та державного приватного партнерства директорату професійної освіти МОН України Сергій Коваленко.
Як цього вдалося досягти – ділилися досвідом у Галицькому фаховому коледжі імені В’ячеслава Чорновола. Саме тут проходив другий день форуму. Представники професійно-технічної освіти і фахових коледжів України оглянути провідні лабораторії закладу, деякі із яких укомплектовувались уже після введення воєнного стану. Як цей медіацентр, де навчаються майбутні медійники.
“Мені приємно, що навчальний процес тут не призупинився. Як і в аудиторіях, так і онлайн. Змішана форма навчання зараз найбільш перспективна. Бо без контакту з викладачами в аудиторіях важко проводити фахову підготовку нашого покоління молодого”, — підкреслив голова ради директорів фахових коледжів Тернопільської області, директор Тернопільського фахового коледжу ТНТУ ім. Івана Пулюя.
Тобто важливим є не лише теоретичне засвоєння матеріалу. Майбутнім фахівцям важливо мати доступ до сучасного обладнання, яке дасть можливість зрозуміти основи обраної професії. Чи особливості роботи у залі судових засідань для юристів, доступ до криміналістичних лабораторій. Власними силами тут розробили свою платформу електронного навчання, яка дає усім учасникам навчального процесу доступ до усіх наявних засобів навчання.
“Тому впроваджують документ-камеру, впроваджують графічні планшети. Заняття проводять у такому динамічному процесі, щоб студенти мали змогу використовувати не лише статичні навчальні матеріали, а і вивчати певні технологічні моменти в динамічному такому процесі”, — сказала заступниця директора з навчально-методичної роботи Галицького фахового коледжу ім. Вячеслава Чорновола Марина Глинська.
У воєнний час майже всі фінанси спрямовують на безпеку і збройні сили України. Тому у навчальних закладах, особливо професійно-технічної освіти, шукають альтернативні шляхи фінансування лабораторій для навчання студентів, залучати кошти іноземних грантів, часто навіть у вигляді уже готового обладнання.
“Основна стратегічна мета як ваша, так і наша — це підготовка якісного конкурентоспроможного фахівця. Фахівця, який буде відбудовувати Україну. Тому що багато молоді, попри війну залишається в країні, навіть повертається і служать у Збройних силах України. І це нас радує”, — заявила директорка Галицького фахового коледжу ім. В’ячеслава Чорновола Марія Бабюк.
Загалом гостями цьогорічному форуму у Тернополі стали близько 40 освітян з усіх регіонів Україні.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.