Безоплатну невідкладну медичну допомогу можуть отримати жінки, які стали жертвами гендерно-обумовленого насильства. Такими послугами жительки міста і області можуть користуватись з січня. Про функціонування гінекологічних кабінетів безбар’єрного доступу, в яких надають допомогу жертвам фізичного або сексуального насильства, сьогодні розмовляли у пресклубі Тернополя.
Як відзначила директорка департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОВА Ольга Ярмоленко, кабінети діють у міській клінічній лікарні, Кременецькій опорній лікарні та в Чортківській опорній лікарні.
Усі кабінети обладнані сучасною медичною технікою, експрес-тестами і необхідними лікарськими препаратами, щоб захистити репродуктивне здоров’я. Медики, які працюють у гінекологічних кабінетах безбар’єрного доступу, пройшли додаткове спеціалізоване навчання, щоби при потребі, надати і психологічну допомогу.
Від січня до лікарів звернулось 37 постраждалих. Та буває, що жертви замовчують сам факт наруги. Аби це зупинити і щоб жінки не боялись звертатись за допомогою, для них проводять спеціальні навчання, каже координаторка проєкту “Відкриття кабінетів невідкладної медико-психологічної допомоги жінка, які постраждали від гендерно-обумовленого насильства” у Тернопільській області Ольга Горошко. Їм розповідають про діяльність цих кабінетів, а також надають корисну інформацію щодо репродуктивного здоров’я та планування сім’ї.
Скористатись усім спектром послуг, незалежно від складності лікування, цілодобово – може кожна жінка, яка зазнала насилля. Незважаючи на вік, місце реєстрації та стан здоров’я. А ще, наголошують працівники – це буде анонімно, якщо так забажає жінка. Для консультацій можна звертатись і на гарячу лінію за номером 30-33.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.