Цього тижня Україна переходить на “літній час”. У ніч з 25-го на 26-те березня стрілки годинників треба перевести на годину вперед. Такі дії мають на меті допомогти людям ефективно використовувати ресурси у світлу пору доби. А от лікарі застерігають, переведення годинника має свої плюси та мінуси. Ми розпитали тернополян, коли ж їм більш комфортніше жити, за “літнім” чи все ж “зимовим часом”.
Думки опитаних нами людей розділилось. Деякі вважають, що переходити на “літній час” треба, бо так світлий день стає довшим, а це означає, що можна встигнути зробити більше справ.
Біологи теж досліджують цю тему. Їх цікавить вплив змін на організм людини, а тому висновки такі — при переході на літній час люди більше часу перебувають під сонцем та отримують більше вітамінів. Це відзначає лікар-імунолог Ігор Господарський.
Історики ж кажуть, зміна “зимового часу” “літнім” бере початок з кінця XVIII століття. Тоді почали досліджувати питання економії освітлення. І досі зміна часу має на меті спричинити ефективніше використання денного світла.
“В Україні офіційно перехід на “літній” і “зимовий час” було схвалено законом в 1996 році. Він є дійсним і чинним і до тепер. І ми з вами як і вся західна Європа переходимо на одну годину вперед весною і на одну годину назад осінню”, — каже історик Богдана Баран.
Експерти кажуть, для українців найбільш оптимальним є саме “літній час”, який дозволяє більше працювати у світлу пору доби. Тоді як заощадження енергоресурсів, говорить Богдан Баран, насправді несуттєві. Деталі — у сюжеті.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.