Чи розуміють українці Сковороду і його геніальну філософію? Чи залишається актуальним мислитель через 300 років? На ці питання намагалися зрозуміло дати відповідь у виставі для дітей, підлітків та батьків актори лялькового театру. Прем’єра вистави “Вар-Сава” приурочили 300-літтю Григорія Сковороди.
“Байки Сковороди філософські, у них, так би мовити, дуже мало букв, там дуже мало тексту. Але закладені значно глибші символи, значно глибші сенси, і ці сенси, вони не змінюються, тому що людина як триста років мала б бути припустимо культурною, то вона культурною має бути і зараз”, — відзначає режисер Тернопільського академічного обласного театру автора і ляльки, автор п’єси “Вар-Сава” Дмитро Татарінов.
У виставі два образи Сковороди. Один – це Сковорода, якому минуло вже 300 років і він роздумує – чи потрібен він сучасним людям. А інший Сковорода втілений у ляльці і прийшов, щоб знову нагадати глядачам про актуальність своїх творів.
“Тому що філософія — вічна, вона завжди-завжди актуальна”, — підкреслює актор театру Тарас Іванків.
П’єсу, за якою поставили цю виставу – написав Дмитро Татарінов. Автор каже, що в діалог персонажів вплів чимало байок Сковороди. Адже саме через “силу”, так сам філософ називав мораль у своїх байках, він подавав мудрість народу. У виставі використали різні техніки акторської гри. Більше — у сюжеті.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.