Щеплення проти ковіду — у селі. Найкращим захистом від коронавірусу є вакцинація. Але чи всі громадяни мають доступ до щеплень? Ми вирішили з’ясувати, чи легко отримати дозу вакцини у сільській місцевості. І як допомагають щепитися жителям віддалених населених пунктів Тернопільщини.
На Тернопільщині нині є майже п’ятдесят мобільних бригад. Вони працюють і стаціонарно, і на виїзді. Зокрема, щеплюють усіх охочих. Тих, хто з певних причин не може відвідати заклад охорони здоров’я.
“Наш центр контролю та профілактики хвороб завдяки всесвітній організації охорони здоров’я отримав 4 автобуси на 35 посадочних місць. Тобто ми зможемо виїжджати на територію області і забезпечити щеплення маломобільним верствам населення чи людям, які проживають далеко і не мають можливості приїхати щепитися. Такі автобуси отримають Кременецький район, Тернопільський і Чортківський. Один лишається в обласному центрі”, — відзначає генеральна директорка ДУ “Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Оксана Чайчук.
У Білобожниці на Чортківщині однією дозою вакцини від ковіду щепилося 45% населення. Ще 42% мають два щеплення від коронавірусу. Тому ми вирішили розпитати жителів села де робили щеплення і чи важко було знайти пункт вакцинації поблизу. Більшість опитаних нами — щеплені не лише двома дозами, а й бустерними. Кажуть, нині у селі вакцинуватись доволі легко. Необхідно лише звернутися до сімейного лікаря.
Мобільні бригади у Білободжницю не виїжджають, оскільки немає потреби, кажуть лікарі. Щепитися від коронавірусу можна у місцевій амбулаторії. Тут є дві вакцини. Нині темп вакцинації у селі зменшився, проте охочих отримати бустерну дозу – вдосталь. Окрім того, тут проводять рутинну імунізацію. Зокрема, щеплюють від кору, краснухи, поліомієліту, паротиту, дифтерії, а також від грипу.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.