Непомітні для людського ока сліди. При розслідуванні злочину важлива кожна деталь, навіть якщо вона мікроскопічного розміру. Наприклад, текстильні волокна. Як досліджують такі частинки тернопільські правоохоронці — дізнавайтеся.
Для об’єктивного розслідування злочину має значення кожна обставина, кожна деталь, кожна дрібниця. Саме мікрооб’єкти та мікросліди, залишені на місці події, здавалося б, частинки, які непомітні для людського ока, відіграють важливу роль під час розкриття кримінального правопорушення.
Мікрооб’єкти – це матеріальні носії криміналістичної інформації, які внаслідок малого розміру і кількості, можуть досліджуватися лише на основі застосування спеціальних технічних засобів і методів. Їх виявленням, вивченням та дослідженням займаються фахівці відділу досліджень матеріалів, речовин і виробів Тернопільського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.
“На сьогоднішній день здобутий значний досвід щодо використання мікрооб’єктів, текстильних волокон в розкритті і розслідуванні злочинів”, — розповідає завідувач сектору фізико-хімічних досліджень Ярослав Музика.
Найчастіше мікрооб’єктами криміналістичного дослідження стають текстильні волокна. Експертиза дослідження волокнистих матеріалів та виробів з них широко використовується у розслідуванні тяжких злочинів таких, як вбивства, зґвалтування, крадіжки, при вчиненні дорожньо-транспортних пригод. Волокна, які залишаються на місці події, є малопомітними, але не менш важливими у доказовій базі та у розслідуванні даних протиправних діянь.
Під час пошуку мікрооб’єктів обов’язково мають враховуватися обставини кримінального правопорушення, характер і особливості місця огляду, природа об’єктів. Як зазначає завідувач сектору фізико-хімічних досліджень, при цьому слід визначити, які саме мікрооб’єкти можуть бути виявлені і де їх шукати.
Більше — у сюжеті.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.