Землю одного медзакладу — віддати іншому. Депутати Тернопільщини вирішили додати трохи землі Тернопільському обласному лікарсько-фізкультурному диспансеру.
Ще в грудні 2022 року на сесії проголосували за те, щоб дві ділянки площею 1,5 га та 1,6 га – передати їм в користування. Мета, як пише у рішенні Тернопільської обласної ради – надання лікувально-профілактичної, діагностичної та консультативної допомоги спортсменам, які там обслуговуються. Ділянки про які йдеться розташовані на вул. Тролейбусній, 14. А це – Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня. Ми вирішили знайти цю землю у відкритих даних земельного кадастру.
Ось вони – 1,5 та 1,6 га — по обидва боки від в’їзду до психоневрологічної лікарні. Тож їдемо у заклад, аби розпитати яке призначення ділянок і як їх планували використовувати.
На місці розуміємо, що керівництво Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні не знало, що питання, яке стосується їхньої території, будуть розглядати на сесії. Крім того, 10 травня цього року отримали лист від директора Тернопільського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру. Там посилаються на рішення обласної ради від 21 грудня 2022 року, додають сам документ і просять письмову згоду про вилучення землі і передачу її диспансеру.
“Про факт прийняття рішення обласної ради ми взнали з відкритих джерел — це сайт облради. А також ми отримали листа з копією рішення, де було зазначено факт передачі від нас до Тернопільського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру двох земельних ділянок при вїзді, 1,6 і 1,5 га.”, — відзначив заступник генерального директора з економічних питань КНП “Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня” Богдан Цибрух.
У нас виникло кілька питань до комісії, яка вивчала пропозицію про передачу землі. Зокрема, чи не задіяні зараз ці ділянки психоневрологічною лікарнею? Що саме там планують робити нові ймовірні власники? І що дозволено там, згідно з генпланом міста. Адже дві ділянки розташовані на території Тернопільської громади.
Ми надіслали інформаційний запит в обласну раду 23 травня, а поки чекаємо — шукаємо відповідь на останнє питання. Виявляється, згідно з містобудівною документацією, на ділянці ліворуч можна будувати приміщення суто лікувального призначення. А от ділянка праворуч, поділена на дві частинки. І на одній можна зводити одноквартирні житлові будинки (з присадибними ділянками). Простіше кажучи – котеджі.
Аби особисто оглянути ділянки, які передали лікувально-фізкультурному диспансер, їдемо на об’єкт. Теперішні власники землі, керівництво Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні, погодились показати нам ділянки. Вони закріплені за лікарнею з часу створення — 1958 року. Їх використовували як елемент трудотерапії в лікуванні психічнохворих. Тобто, на території вирощували городину, до 90-х років. Потім цей метод терапії відмінили, тож землі не задіюють напряму. Але за територією наглядають.
“За ділянками закріплені відповідні посадові особи, які забезпечують належний догляд і утримання в належному стані даних територій”, — пояснив Богдан Цибрух.
Плани на землю мають, оскільки кажуть, лікувальний заклад стрімко розвивається, утворюються і розбудовуються нові інноваційні структурні підрозділи.
“Стосовно неврології і стосовно психіатрії ми є єдиним закладом в області, який надає такого роду допомогу. Ми маєм змогу надавати найвищий рівень допомоги таким пацієнтам”, — підкреслив Богдан Цибрух.
До того ж, в рамках реформування системи охорони здоров’я заплановано, що обласна клінічна психоневрологічна лікарня перейде у статус “надкластерна”.
“Це тягне за собою багато додаткових вимог, в тому числі побудови, можливо, навіть вертолітного майданчика і додаткових корпусів. Яким чином воно буде здійснюватись, які плани будуть, воно ще поки що не зрозуміло. І яке фінансування буде на ці всі заходи… Але однозначно в нас є потреба для того, щоб ці ділянки були в нашій власності”, — наголосив Богдан Цибрух.
Нам пояснюють, пацієнти, які потрапляють у лікарню повинні отримати допомогу в перші 5 годин, тому повітряне транспортування їх в інсультний центр – врятує безліч життів.
Щодо самого закладу – тут понад 850 працівників і десятки відділень. Лише через стаціонарне проходять понад 1500 тисячі хворих щомісяця. Пацієнти тут на лікуванні і нейрореабіліції бувають тижнями, а то і місяцями. Тому персонал не на камеру нам говорить – бачать потребу в прогулянкових майданчиках.
Тут є такі – для жінок, чоловіків, та ігрові для дітей. Зараз пацієнтів ділять на черги, аби кожен міг вийти на свіже повітря, бо територія не дозволяє перебувати тут всім одночасно. Тож залучення земельних ділянок, які хочуть передати фізкультурному диспансеру – було б доцільним тут, у психоневрологічній лікарні.
Ми ж чекаємо пояснення від обласної ради, і зокрема комісії, яка контролює прийняття рішення про передачу землі. На момент виходу сюжету відповіді ми не отримали.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.