Тарифи не зміняться. На Тернопільщині, і в Україні загалом, ціни на гарячу воду та теплопостачання залишаться на тому ж рівні. Для цього уряд перерахував місцевим бюджетам субвенції. Йдеться про попередній опалювальний період, хоч прогнозували, що він буде одним із найважчих сезонів за всі роки незалежної України. Така ж схема субвенцій діятиме і в період 2023-24 років. До нього вже почались активно готуватись в нашій області.
“Декілька років ми не підвищуємо ціну на гарячу воду для населення. Сьогодні ми можемо подякувати “Нафтогазу” і представникам уряду, що дотримуються цього меморандуму. Ми маємо можливість отримувати газ за значно нижчими цінами для потреб населення. В свою чергу, ми компенсуємо суму збитків, які несуть тепловики і не піднімаємо тарифи”, — відзначив міський голова Тернополя Сергій Надал.
“Щодо Тернопільської області, то протягом цього сезону ми змогли зменшити споживання газу на 18%. Нам це вдалось спільно з урядом. Було зроблено ряд кроків з модернізації і загалом, дякуючи підтримці уряду, ціна для населення залишається 7 грн 69 коп. до 2024 року”, — зауважив начальник Тернопільської ОВА Володимир Труш.
У Тернополі створили новий штаб з підготовки до опалювального сезону і розпочали роботу з модернізації котелень і теплотрас. Все для того, аби в наступному опалювальному періоді зменшити кількість споживання газу.
“У нашому підприємстві ми провели модернізацію всіх котелень, які забезпечують 85% міста. Повністю замінили всі агрегати на сучасні, це дозволило на 7-8% зменшити споживання в порівняні з тим, що було на старому, хоча і працюючому непоганому обладнані”, — наголосив директор КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” Андрій Чумак.
На оновленій котельні вже працює нове обладнання, яке дозволять відбирати тепло відхідних газів. Тут також повністю замінили все насосне обладнання, яке забезпечує роботу котелень і тепломережі. Оновили і індивідуальні теплові пункти, їх близько 300 вмонтовано в будинках міста.
“Індивідуально теплові пункти дають можливість безпосередньо регулювати температуру, яка подається в будинки, економити кількість коштів споживачам за рахунок того, що йде зниження чи збільшення теплової енергії залежно від погоди і є облік який нараховано споживачам”, — сказав головний інженер КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” Віталій Грубенюк.
Крім того, індивідуальний тепловий пункт готує гарячу воду безпосередньо для жителів будинку . Відповідно, комунальне підприємство відмовляється від чотирьохтрубної системи і переходить на двотрубну систему опалення.
“Зараз наше завдання номер №1 — забезпечити повноцінну подачу гарячої води населенню і підготуватись до нового опалювального сезону. Ми розуміємо, що ворог підступний і може бути знищення критичної інфраструктури. Саме тому варто зараз провести якомога швидше провести реконструкцію наявних мереж, заміну труб, ремонт котелень, налаштувати повноцінну роботу котелень, які можуть працювати на альтернативному паливі. А також провести підготовку генераторів, які зможуть забезпечити роботу котелень навіть при відсутності електроенергії”, — підсумував Сергій Надал.
Роботи з модернізації магістральних ділянок теплових мереж проводять спільно з USAID. Так Тернопіль отримав допомогу, а саме – труби та з’єднувальні частини для трубопроводів.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.