Дбати про породіль і дітей, чи ж думати про власні інтереси? Обласна влада взялася змінювати долю перинатального центру “Мати і Дитина”. Це пологовий на Замковій, в якому народилось не одне покоління українців. Тут виходжують недоношених і тих малят, які потребують особливого догляду.
А тепер усе це — під загрозою. Бо з цього приміщення, вже з ремонтами і якісною базою, їх можуть вигнати. При чому, вважають у пологовому, незаконно. Тернопільська обласна рада зібрала робочу групу і ті вирішили об’єднати пологовий на Замковій із обласною дитячою лікарнею.
Коли збиралась група і чому це засідання було втаємничене від медиків – ніхто пояснення не надав. Вже постфактум отримали документ. Але і там аргументації немає, тому колектив перинатального організував мирну акцію протесту.
“У Тернопільській обласній раді зібралася робоча група, керівником якої є перший заступник голови обласної ради. Входила туди керівник департаменту охорони здоров’я. Без запрошення і обговорення з керівниками закладів група вирішила приєднати перинатальний центр до Тернопільської обласної дитячої лікарні”, — відзначив директор перинатального центру “Мати і дитина” Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.
Щоб з’ясувати чому прийняли таке рішення, і яким бачать майбутнє обох закладів, медики запросили представників Тернопільської облради та членів робочої групи. Хотіли отримати бодай якісь конкретні відповіді на запитання.
З обласної ради представників не було. А від групи поспілкуватись з працівниками прийшла Ольга Ярмоленко – керівниця департаменту охорони здоров’я адміністрації. І, очевидно, присутності журналістів не очікувала.
Колектив цікавить рішення, яке прийняла робоча група. Пояснення наступні. Найперше реформа потрібна відповідно до постанови Кабміну.
«Значить є спочатку постанова № 174, яка доручає військовим адміністраціям провести реформу, пропозицію надати по реформі спроможної мережі. В постанові передбачено те, що надкластерними закладами в обов’язковому порядку є обласна доросла і обласна дитяча. А також надкластерними закладами можуть бути заклади, які є вже в області і в тому числі перинатальний», — відзначає Ольга Ярмоленко.
Та ця фраза, кажуть працівники лікарні – маніпуляція поняттями. Бо ж насправді – їхній заклад надкластерний. Тобто може існувати самостійно, бо ж має усі ресурси і технології, аби обслуговувати населення у найскладніших випадках. А у пункті 7 цієї постанови перинатальний заклад вказаний без приставки «може бути» надкластерним.
Тим паче – заклад фінансово спроможний і закриває всі витрати.
«Ваш заклад заробляє 75 млн. грн на цей рік, 9 пакетів НСЗУ. Спроможний заклад. В 2022 році ви тратили 67,3% на зарплати, в цьому році — 71% на зарплати. Вас ніхто не закриває. Ви настільки успішні, що 4 млн на депозиті. Але в той же час в вас низька середньомісячна зарплата лікаря», — підкреслила Ольга Ярмоленко.
А тому – ніякого об’єднання чи приєднання перинатальний не потребує. Тим паче – заклад фінансово спроможний і закриває всі витрати.
Таке мирне зібрання медиків – це лише попередження, кажуть в перинатальному центрі. Хочуть аби обласна влада і МОЗ їх почули. І виборюватимуть своє право на самостійне функціонування і надалі.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.