Майже півтора року втрат і переживань. Всі українці так чи інакше травмовані війною. Проте фахівці заявляють: ті люди, які були безпосередніми очевидцями страшних подій, виділяються емоційним станом і психологічними реакціями. Чи однакові настрої зараз у тернополян і переселенців — дізнавалася наша знімальна група.
Напруження і стрес — з такими відчуттями зараз живе 88% українців. А 70% людей вірить в нашу майбутню перемогу. Такі результати дослідження компанії Gradus Research. Серед опитаних немає розподілу на переселенців і тих, хто залишився жити у рідних містах. Та експерти кажуть, сприйняття реалій, новин з фронту, настрої щодо перемоги чи емоційний стан у ВПО та інших – різні.
“Тернополяни бачать усі події з новин з телебачення. А люди, які вимушено переселені, здебільшого були свідками цих подій. І у вимушено переселених осіб є відчуття втрати. А в тернополян є знання про втрату. А це зовсім різні процеси і вони зовсім по-різному сприймається”, — відзначає практикуючий психолог Петро Воробець.
Саме тому настрої переселенців дещо інші. Вони знають, як це переживати стреси, планувати навіть близьке майбутнє і цінувати відносно спокійне життя.
Розбіжність думок – норма, переконаний спеціаліст. Пояснює це тим, що місцеві, особливо жителі західних областей, дозволяють собі бути відвертішими, категоричнішими, стояти на своєму. Натомість переселенці – можуть бути емоційнішими, адже вони багато втратили, зазнали більшого стресу та змін.
Це помітили і ми, спілкуючись на вулицях з жителями інших міст. Ставили всім однакові запитання. Та емоційно відповіді були різними, що у ВПО, що у тернополян. Далі — у сюжеті.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.