Радіаційна небезпека через окуповану ЗАЕС. Експерти розповіли чим може обернутися для тернополян підрив електростанції на Запоріжжі. Окрім цього, стало відомо, яка ситуація в області з протирадіаційними укриттями.
Отже, що робити в разі реального підриву запорізької ЗАЕС? Чи правда, що Тернопільщина може увійти в список тих регіонів, на які розповсюдиться радіація? Та наскільки вона буде небезпечною для тернополян? Експерти Тернопільщини заспокоюють. Мовляв, реальна радіація може сягнути 50 км від місця вибуху. Тож поки панікувати не варто.
В будь-якому випадку українців закликають під час сигналів небезпеки перебувати в безпечних місцях. Тобто в укриттях, зокрема і спеціальних протирадіаційних. За останніми даними наразі ситуація з такими укриттями на Тернопільщині задовільна.
“За результатами цих перевірок було визначено 1404 готовими до використання це 85%, непридатними – 245 укриттів це 15%. З них зачинено було 99 укриттів і не готово 149 об’єктів. На виконання рішення від 21 червня 2023 було доручено повторно провести обстеження 99 укриттів які були зачинені і ми не змогли їх обстежити”, — відзначає начальник ГУ ДСНС у Тернопільській області Віктор Маслей.
Такі протирадіаційні укриття повинні бути розташовані в підвальному приміщенні з бетонним накриттям.Тобто, стіни і стеля бетоновані, бо лиш так є захист від радіації. В таких укриттях обов’язково повинна бути велика кількість питної води, їжа, аптечки, генератори та будь який засіб, за допомогою якого люди можуть почути корисну інформацію, зокрема вказівки влади щодо подальших дій, пояснює експерт Станіслав Ганич.
Усі протирадіаційні укриття ви можете знайти на карті у додатку е-Тернопіль. Їх в нашому місті є достатньо.
Згідно з рішенням ради оборони Тернопільщини всі укриття під час сигналу повітряної тривоги повинні бути відчиненні та у належному стані для тимчасового перебування людей, наголосив начальник Тернопільської ОВА Володимир Труш. Про закриті сховища краян просять повідомляти у поліцію.
Тож панікувати через можливе поширення радіації наразі не варто. За останніми даними експертів, зараз в області працює 19 постів радіаційно-хімічного спостереження, які щодня відслідковують зміни радіаційного фону. Наразі він у нормі.
Втім деякі містяни помітно нервують. Багато людей вірять в те, що рано чи пізно росія може вдатись до підриву якогось небезпечного об’єкту, тому мінімально, але готуються.
Однак є і ті, хто вважає, що російська влада лише залякує наш народ. Тому і не надають цьому уваги, а відповідно і підготовці до можливої радіації.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.