“Подивіться, хто загинув у ДТП”. Якщо вам у соцмережах хтось прислав таку фразу — не відкривайте. Це шахраї. Найчастіше зараз ця схема гуляє фесбуком. Одне шокуюче речення кидають і в приватні повідомлення, і на сторінку. В корпоративному чаті схожу фразу прочитали і ми. Тому вирішили більше дізнатися про аферу, щоб попередити тернополян.
Отож сторінку співробітниці зламали. І в усі діалоги та групи від її імені прийшло повідомлення “Це ти у фільмі?…”. Експерти наголошують, найнебезпечніше відкривати таке повідомлення зі смартфону. І в жодному випадку не можна переходити за вказаним посиланням.
Системний адміністратор корпоративного сигменту Іван Мудрик відзначає, що немає різниці, чи ви відкрили це повідомлення на особистому гаджеті, чи корпоративному – небезпека однакова. А саме – шахраї матимуть доступи до усіх ваших сторінок. Далі їх продають. І ваша сторінка може стати ботом. А ще – полюють на ті сторінки, які існують давно.
Те, що такий вид шахрайства поширений, підтверджує старший інспектор з особливих доручень відділу протидії кіберзлочинам в Тернопільській області департаменту кіберполіції НПУ Роман Свірський. Роман розповідає, поширення такого виду шахрайства це не новинка. За подібними схемами зловмисники діють вже багато років.
Як діяти, коли ви отримали таке повідомлення — дізнавайтеся у сюжеті.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.