Усі дані про дохід і статки народні депутати повинні щороку подавати у вигляді електронної декларації. Так було до війни. А з початком повномасштабного вторгнення усі ці відомості – закрили. Як тоді пояснили, у цілях безпеки. 5 вересня цьогоріч депутати Верховної Ради проголосували за повернення е-декларування. Але більшість не підтримали правку про негайне відкриття реєстру е-декларацій. Проте петиція на сайті Президента все змінила.
За законопроект довелося голосувати ще раз з урахуванням пропозицій глави держави. Чи тиснули кнопку “за” нардепи з Тернопільщини та чому ніхто досі не подав свою декларацію. Ситуацію з’ясовували наші журналісти.
Спершу зв’язались з Ігорем Василівим, депутат переконує завжди був за відкрите декларування. Проте поки часу на це немає, а через певні зміни боїться допуститись помилок. Тому відзначив, що йому потрібно трохи більше часу.
Так, за даними Руху ЧЕСНО, лише 53 народні депутати добровільно подали майнові декларації за 2021 рік. За 2022-й їхня кількість іще менша — 38. Нардепів з Тернопільщини серед них не побачимо.
“Я її підготував, тільки не встигаю подати ще. Подам, коли приймуть закон”, — пояснив народний депутат України Микола Люшняк.
Обіцяє подати декларацію і нардеп Іван Чайківський.
“Мені немає від чого ховатись, тільки “за”, — підкреслив Іван Чайківський.
А от Людмила Марченко нам у телефонній розмові пояснила, у день голосування її не було. Причини загальновідомі — це і народження дитини, і підозра в отриманні хабаря. Та нардепка переконує, її голос був би за.
Свій голос “за” віддав Андрій Богданець, щоправда свою декларацію робити публічною не поспішає.
До Володимира Гевка журналісти не додзвонились, а Іван Капаур відмовився від коментаря, пояснивши, що у цей момент перебуває за кермом авто.
Зауважимо, кампанія декларування за 2021-2022 роки триватиме до 31 січня наступного року.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.